Lietuvoje

2019.11.22 13:01

Dėl pažeidimų „Bruneros“ laikinai uždrausta tiekti maistą dviem mokykloms Telšių rajone

BNS 2019.11.22 13:01

Dėl pažeidimų „Bruneros“ laikinai uždrausta tiekti maistą Telšių „Ateities“ progimnazijos Degaičių maisto išdalinimo skyriuje ir Upynos darželio mokyklos valgykloje, pranešė Telšių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Telšių VMVT).

Gavę pranešimą apie galimai netinkamą vaikų maitinimo organizavimą Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje, tarnybos inspektoriai patikrino ne tik šią, bet dar dvi ugdymo įstaigas, kuriose maitinimą organizuoja „Bruneros“.

Tyrimo metu nustatyta, kad maistas Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos valgykloje buvo gaminamas ir tiekiamas ne tik moksleiviams, bet ir šiai ugdymo įstaigai priklausančio darželio vaikams.

Maisto produktai buvo vežiojami nesandariuose, šlapiuose termosuose, vakarienei skirtas maistas buvo pristatomas kartu su pietų patiekalais. Nustatyta, kad komplektuojant patiekalus, ant garnyro – makaronų buvo dedamas guliašas plastikinėse dėžutėse, tokiu būdu sudarant sąlygas atsirasti kryžminei taršai.

Taip pat užfiksuota, kad maisto išdalinimo veikla gimnazijai priklausančiame darželyje vykdyta neturint tam leidimo – prašymą šiam leidimui gimnazijos vadovas pateikė tik po patikrinimo.

Pažeidimų nustatyta ir Upynos darželio mokyklos valgykloje: maisto tvarkymo patalpose buvo nesandari ir užsikimšusi kanalizacija, darbuotojai neturėjo sąlygų nusiplauti rankų, valyti gamybos inventoriaus ir patalpų. Pasak virtuvės darbuotojų, „Bruneros“ vadovai buvo informuoti apie esamą padėtį, tačiau būtini darbai neatlikti.

Telšių VMVT sprendimu, Upynos darželio mokyklos maisto tvarkymo veikla laikinai sustabdyta, jos veikla bus atnaujinta tik pašalinus nustatytus pažeidimus ir po pakartotinai atlikto patikrinimo.

Neplaninio patikrinimo metu Telšių „Ateities“ progimnazijos Degaičių maisto išdalinimo skyriuje buvo nustatyta, kad pagamintas maistas iš Eigirdžių pagrindinės mokyklos valgyklos atvežamas ne laiku, vaikų tėvai neturi galimybės susipažinti ar patikrinti valgiaraščių.