Lietuvoje

2019.11.21 18:37

Narkevičiaus posto tvirtumas: šiaip taip laikysis iki biudžeto priėmimo, o vėliau – subyrės?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.11.21 18:37

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius trečiadienį išgirdęs gana kritišką prezidento nuomonę, ketvirtadienį sulaukė premjero Sauliaus Skvernelio užtarimo ir pabrėžė, kad ministras stokoja patirties, tačiau sprendimo dėl politiko ateities jis dar nepriiminės.

„Premjero nuomone, akivaizdu, kad ministras, kuris dirba neseniai, stokoja patirties. Lygiai taip pat akivaizdu, kad jis padarė klaidų ir tų klaidų ateityje jis privalo išvengti, taip pat jis privalo išvengti bet kokių veiksmų, apsisprendimų, kurie keltų abejonių dėl jo paties reputacijos ar galimo konflikto“, – sakė premjero atstovas.

Nors prezidentas G. Nausėda ir išsakė poziciją, jog J. Narkevičiui suteiktas kelių savaičių kreditas „iškuopti jovalą“, kurį pats ir sukūrė, politologai pabrėžia – iš valstybės vadovų reakcija gana vangi.

„Mes turime situaciją labai neskanią ir tas kritikos nebuvimas iš premjero pusės, ar pasakymas, kad padarė klaidų, bet dabar nieko nejudinsime, akivaizdu rodo, kad reikia Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos balsų tam pačiam biudžetui. Jei ministras būtų šalinimas iš posto, tų balsų jau nebeturi. Matematika labai paprasta. Šiuo atveju, ministro draudimo polisas yra biudžeto svarstymas, tačiau tai yra tokia amoralioji pusė, kai tavo balsas ar frakcijos balsai saugo tavo postą. Tačiau, reikia pasakyti – ministras tikrai nesusitvarko su situacija“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ svarstė politologė Rima Urbonaitė.

Politikos ekspertės manymu, keistas ministro kelionė į JAE, pietų apmokėjimas nėra pagrindiniai dalykai, dėl ko būtų galima suabejoti ministro kompetencijos stoka. R. Urbonaitė siūlo atkreipti dėmesį į chaotišką situacija, kuri pastarosiomis savaitėmis susidarė Lietuvos pašte.

LRT.lt primena, kad susisiekimo ministras J. Narkevičius pastaruoju metu sulaukė kritikos dėl ministerijai pavaldžių įmonių apmokėtų pietų, taip pat atleistos „Lietuvos pašto“ valdybos, Seimo viešbutyje nakvojančios jo duktės bei jo rinkimų apygardoje asfaltuojamų kelių.

Ministras trečiadienį po susitikimo su Seimo opozicija teigė kol kas nesvarstantis apie savo pamainą, tačiau pridūrė, kad „yra asmenų, norinčių jo atsistatydinimo“.

J. Narkevičių į ministrus delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, prie valdančiosios koalicijos prisijungusi po prezidento rinkimų praėjusią vasarą.

Partijos vadovas Valdemaras Tomaševskis didesnės problemos apie ministro kelionę į Abu Dabį nemato, tiesa, pabrėžia, kad susimokėti už pietus, kurie tapo vienu iš skandalo epicentru galėjo pats ministras.

Anot V. Tomaševskio, J. Narkevičius yra tinkamas darbui šiai ministerijai, nes turi didelę patirtį, sugeba labai gerai organizuoti darbą.

„O kad nepatinka verslo struktūroms, kad jis darė tam tikrus sprendimus, tai yra tiesa. Buvo paleista pašto valdyba, kadangi neturėjo vizijos vystymosi, nes šios institucijos turėjo kitą nuomonę negu ministras, negu Vyriausybė, norėjo privatizuoti centrinį paštą Vilniuje, pašto skyrius kituose miestuose – Kaune, Klaipėdoje. O Vyriausybės yra kryptis išsaugoti šituos pastatus, ginti viešąjį interesą, ir tam tikras konfliktas kilo“, – laidoje „Dienos tema“ trečiadienį kalbėjo V. Tomaševskis.

Laba diena, Lietuva. Dviejų algų Lietuva: Vilnius ir visa, kas užribyje – kodėl didieji uždarbio skirtumai išlieka?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt