Lietuvoje

2019.11.21 17:50

Po tyrimų paaiškėjo – dirvožemis šiaurinėje Klaipėdoje chromu neužterštas

BNS2019.11.21 17:50

Dirvožemis šiaurinėje Klaipėdoje chromu neužterštas, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Jo specialistai ėmė dirvožemio ir smėlio mėginius Klaipėdos lopšelių-darželių „Traukinukas“, „Bitutė“, „Gintarėlis“ teritorijose bei „Vitės“ progimnazijos teritorijoje ir sporto aikštyne.

Skelbiama, kad smėlyje koncentracija yra dešimt kartų mažesnė nei norma, taip pat gerokai mažesnė chromo koncentracija užfiksuota ir dirvožemyje.

Apie chromu užterštą dirvožemį šiauriniuose uostamiesčio Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės rajonuose lapkričio pradžioje pranešė Klaipėdos miesto savivaldybė.

Jos specialistų atlikto monitoringo metu nustatytas dirvožemio užterštumas kai kur normą viršijo 12 kartų. Didžiausi viršijimai nustatyti ties uosto teritorija, o einant toliau nuo uosto, koncentracijos palaipsniui mažėjo.

Dėl nustatytų užterštumo normos neatitikimų buvo sušauktas ir miesto ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Savivaldybė dėl situacijos kreipėsi į Vyriausybę, Aplinkos apsaugos agentūrą ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją, prašoma peržiūrėti užterštoje teritorijoje veikiančių įmonių taršos leidimų sąlygas.

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija teigė, kad įmonėms metami kaltinimai dėl taršos yra nepagrįsti.

Dėl normas viršijančio dirvožemio užterštumo chromu ikiteisminį tyrimą praėjusią savaitę pradėjo ir Generalinė prokuratūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI