Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Švenčionių rajone ketinama panaikinti 17 kaimų ir per 20 viensėdžių

BNS 2015.09.08 13:45

Mažėjant gyventojų, Švenčionių rajone planuojama panaikinti 42 gyvenamąsias vietoves.

Mažėjant gyventojų, Švenčionių rajone planuojama panaikinti 42 gyvenamąsias vietoves.

Vyriausybėje rengiamas nutarimo projektas šioje savivaldybėje panaikinti 17 kaimų, 23 viensėdžius ir dvi gyvenamosios vietovės statusą turėjusias geležinkelio stotis.

„Nebeliko gyventojų minėtose administracinėse teritorijose ir nėra tikslinga laikyti kaip atskirų vienetų. Vienos (gyvenamosios vietovės) prijungiamos prie kitų, kitos išvis naikinamos“, – BNS sakė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šarėjus.

Priėmus nutarimą, Švenčionių rajone nebeliks Bandariškės, Pamolupio, Mylių II, Antalieptės II, Kaltanėnų, Pagaigalės, Kazokiškės, Sakališkės II, Šukėniškės, Paversmio, Pliauškių II, Šeškuškės II, Vaičiukiškės II, Karačiūniškės, Kochanovkos III, Lygumų II ir Mikštų kaimų.

Naikinamų kaimų ir viensėdžių teritorijos bus priskirtos kitoms gyvenamosioms vietovėms.

Švenčionių rajono savivaldybės taryba savo nutarimą šiuo klausimu priėmė pernai spalį.

„Kai buvo rengiamas mūsų seniūnijų ribų specialusis planas, įvertinus ribas, peržiūrėtos gyvenamosios teritorijos ir tuo pagrindu jos yra braukiamos. Pirmą kartą tai darome, savotiška inventorizacija“, – teigė administracijos direktorius.

Pernai savivaldybėje priimant minėtą nutarimą, teigta, kad daugumos rajono gyvenamųjų vietovių ribos yra nepatvirtintos, labai netikslios, todėl tampa sudėtingi, o kartais ir neįmanomi išspręsti nekilnojamojo turto, žemės sklypų ribų formavimo, teritorijų planavimo ir kiti klausimai. Dėl to sunkumų kyla žemės savininkams, investuotojams, projektuotojams ir pan.

Negana to, kai kurių sklypų dalys patenka ne tik į skirtingas gyvenamąsias vietoves, bet ir į skirtingas seniūnijas.

Švenčionių savivaldybės duomenimis, pernai rajone buvo 609 gyvenamosios vietovės: trys miestai, trys miesteliai, dvi geležinkelio stotys, 179 viensėdžiai, 422 kaimai.

Šioje savivaldybėje dabar gyvena 25,4 tūkst. žmonių. Per ketverius metus gyventojų čia sumažėjo apie 1,7 tūkstančio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi