Lietuvoje

2019.11.21 15:42

Bilotaitė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą dėl situacijos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje

LRT.lt2019.11.21 15:42

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl situacijos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), rašoma pranešime.

Trečiadienį vykusiame Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje ministras paviešino Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) gautą anoniminį minėtos ligoninės darbuotojų laišką, kuriame teigiama, kad medikai patiria psichologinį smurtą, yra žeminami vadovų bei prašo ministerijos pagalbos.

Rašte sveikatos apsaugos ministrui A. Bilotaitė prašo informuoti, kokių veiksmų ministerija ėmėsi ar ketina imtis, kad ligoninės darbuotojų problemos būtų sprendžiamos, taip pat būtų užkirstas kelias galimai nederamam ar neteisėtam įstaigos vadovų elgesiui.

„Tai, kad žmonės apie problemas darbovietėje praneša anonimiškai, rodo, kaip smarkiai jie įbauginti. Viešumas dažnai būna paskutinė šių žmonių viltis sulaukti teisingumo. Ir ministerija, ir Klaipėdos miesto savivaldybė, kuri yra šios ligoninės steigėja, turi dėti visas pastangas, kad užtikrintų ligoninės veiklos skaidrumą bei palankią atmosferą, nuo kurios tiesiogiai priklauso ne tik pačių medikų, bet ir pacientų savijauta“, – teigia A. Bilotaitė.

Anot parlamentarės, labai svarbu, kad tyrimas dėl galimai nederamo vadovų elgesio būtų atliekamas objektyviai ir nepažeidžiant darbuotojų teisės į konfidencialumą.

LRT.lt primena, kad į anoniminę SAM dėžutę atėjo KUL gydytojų ir slaugytojų laiškas, kurį ministerija paviešino Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje. Laiško turinys ir paviešinta ligoninės vyriausiojo gydytojo leksika sukrėtė posėdžio dalyvius.

Laiškas, SAM ministro A. Verygos teigimu, yra ypač iliustratyvus, atspindintis siaubingą psichologinę atmosferą ligoninėje.

Plačiau apie paviešintą laišką tai galite skaityti LRT.lt publikacijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.