Lietuvoje

2019.11.25 15:37

Signataras Andriukaitis Kovo 11-ąją vadina didingiausia gyvenimo akimirka

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.11.25 15:37

Kovo 11-ąją sukaks trisdešimt metų, kai buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė, todėl LRT rodo pokalbius su aktą pasirašiusiais Aukščiausiosios Tarybos deputatais. Signataras Vytenis Povilas Andriukaitis prisimena, kad balsavimo rezultatų paskelbimas buvo didingiausia jo gyvenimo akimirka.

„Tai buvo pačios svarbiausios ir pačios didingiausios minutės gyvenime. Česlovas Stankevičius yra gražiai pasakęs, kad „nieko prasmingesnio nesu gyvenime padaręs.

Buvo jaučiamas didžiulis dvasinis pakilimas ir spaudimas, kai tu matai, kad kai kurie abejoja, ar nepakenksime Gorbačiovui. Matai, kad sėdi Brazauskas, Beriozovas, galvoji, ar jie palaikys savarankišką Lietuvos komunistų partiją. Pagaliau jie pasako, kad balsuos ir tada Vytautas Landsbergis pasiūlo balsuoti vardiniu būdu. Visas Aukščiausiosios Tarybos pastatas prisipildė jėgos“, – balsavimą dėl nepriklausomybės atkūrimo prisimena V. P. Andriukaitis.

Ketvirtasis susitikimas – su signataru V. Andriukaičiu – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Vytenis Andriukaitis apie Kovo 11-osios įvykius: pačios svarbiausios ir pačios didingiausios minutės gyvenime

Jis pasakoja, kad paskutinę akto redakciją parašė ranka, kad Aukščiausioji Taryba ne sieks, bet pradeda įgyvendinti valstybės suverenitetą.

Myliu savo Tėvynę ir didžiuojuosi savo žmonėmis.

„Paskutiniąją Kovo 11-osios Akto redakciją aš parašiau ranka. Nesutikau, kad „Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba nuo šiol sieks realizuoti savo valstybės suverenitetą“. Kovojau iki paskutinio, nes „sieks“ reiškia „rytoj“ ar „kažkada“. Aš pasakiau, kad mes turime „pradėti“ realizuoti ir dabar paskutinis sakinys skamba „nuo šiol pradeda realizuoti savo valstybės suverenitetą“. Kovo 11-ąją dėl žodžio „pradeda“ įvyko konfliktas tarp Lietuvos Respublikos ir Tarybų Sąjungos“, – kalba V. P. Andriukaitis.

Signataras teigia besididžiuojantis Lietuva. „Aš žinau mūsų bėdas, skausmus, nesėkmes. Reikia pasakyti, kad esame Europos Sąjungos uodegoje. Tai yra negerai, bet tai netrukdo man sakyti, kad myliu savo tėvynę ir didžiuojuosi savo žmonėmis“, – LRT TELEVIZIJAI sako V. P. Andriukaitis.