Lietuvoje

2019.11.21 14:31

Parlamentarai imasi savo ir kitų biudžetininkų algų didinimo, liko vienas žingsnis

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.11.21 14:31

Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė įstatymo projektui, kuriuo inicijuojamas viešojo sektoriaus darbuotojų algų didinimas. Kaip numatyta teisės akto pataisose, valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų ir valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinį dydį ketinama didinti nuo 173 iki 176 eurų.

Po svarstymo įstatymo pataisoms pritarė 78 Seimo nariai, 1 buvo prieš, susilaikė 9.

Šiuo metu pareiginės algos bazinis dydis, taikomas valstybės politikų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų ir valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų algoms, yra 173 eurai. Šį dydį Vyriausybė siūlo 2020 m. padidinti iki 176 eurų.

Socdemas Algirdas Sysas, diskutuodamas dėl įstatymo projekto, tikino apgailestaujantis, kad politikams, parlamentarams, valstybės tarnautojams algos keliamos, jo teigimu, labai nežymiai, nors krizės laikai jau praeityje.

Parlamentaro mintims pritarė konservatorė Gintarė Skaistė. Anot jos, džiugu, kad pareiginės algos bazinio dydžio kėlimas leis padidinti apie 300 tūkst. viešojo sektoriaus darbuotojų algas, tačiau, anot jos, algas didinti reikėtų gerokai daugiau, atsižvelgiant į infliaciją.

„Algos didėtų apie 1,7 procento, kai metinė infliacija siekia 2,2 procento. [...] Jeigu norite vykdyti prisiimtus įsipareigojimus, bazinį dydį reikėtų didinti ne iki 176, o iki 183 eurų“, – į valdančiuosius kreipėsi parlamentarė.

Ketvirtadienį svarstant minėtą įstatymo projektą, Seimui pristatyti ir keli siūlymai teisės akto pataisoms. Mišrios Seimo narių grupės atstovas Povilas Urbšys siūlė didinti biudžetininkų algas, tačiau išskirti Seimo narių, tai yra jų algų padidinimą numatyti kitai parlamento kadencijai.

„Seimo nario alga didėtų 60 eurų. Tai galime numatyti kitai Seimo kadencijai“, – aiškino P. Urbšys.

Seimas jo siūlymui nepritarė. Parlamentas ketvirtadienį taip pat nepritarė Seimo nario Rimanto Jono Dagio iniciatyvai bazinį atlyginimo dydį pakelti iki 178 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt