Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.21 18:22

Sinoptikės prognozė: netrukus su šalčiu ateis ir sniegas, bet kitą savaitę – vėl šiluma

Nors artimiausiu metu sulauksime žiemiškų orų – kai kur gali paspausti poros laipsnių šaltukas ir pasnigti – kitą savaitę orai atšils, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Izolda Marcinonienė. Anot jos, sulauksime ir daugiau lietaus.

I. Marcinonienės teigimu, artimiausią naktį iš pietryčių atkeliaus šaltis.

„Artimiausia naktis jau turbūt bus su neigiama temperatūra – nuo dviejų laipsnių šalčio iki trijų šilumos. Labai seniai turėjome neigiamą temperatūrą. Krituliai gali išskristi dulksnos pavidalu“, – sako ji.

Penktadienio dieną, anot I. Marcinonienės, bus nuo nulio iki keturių laipsnių šilumos, tačiau gali būti saulėta. „Yra vilties sulaukti saulės prošvaisčių. Jų jau tikrai pasiilgome“, – priduria LRT RADIJO pašnekovė.

Sekmadienio naktį priartės debesų ir kritulių zona, todėl, pasak sinoptikės, Aukštaitijoje rytą gali iškristi negausus sniegas, o neigiama temperatūra Žemaitijoje laikysis ir dieną.

„Sekmadienį turbūt bus pirmas toks rytas. Aukštaičiai gali nustebti, kad lauke kažkas boluoja, [...] tačiau sniegas laikysis neilgai.

Žemaitijoje ir naktį, ir dieną išliks neigiama temperatūra, tačiau kitose šalies regionuose daugiausia bus 2–4 laipsniai šilumos“, – teigia I. Marcinonienė.

Pirmadienis turėtų būti be kritulių, o ir temperatūra mažai kuo skirsis. „Dieną bus nuo nulio iki keturių laipsnių šilumos“, – priduria sinoptikė.

I. Marcinonienė sako, kad antradienį atkeliaus žemesnio slėgio laukas, vėjas stiprės iš pietvakarių ir ims artėti Atlanto ciklonas.

„Tada oro temperatūros švelnėja, nakties ir dienos temperatūrų skirtumai mažėja, todėl vėl atšils ir sniegui pasakysime „viso gero“, – teigia sinoptikė.

Sinoptikė pažymi, kad nuo kitos savaitės vidurio sulauksime daugiau lietaus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi