Lietuvoje

2019.11.21 11:05

Vaiko pinigai kitąmet: Seime skinasi kelią siūlymas išmoką didinti iki 70 eurų

atnaujinta 11.18
Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.11.21 11:05

Seimas ketvirtadienį svarstė, kiek nuo kitų metų sausio turėtų didėti vaiko pinigai, kurie dabar yra 50 eurų. Vyriausybė siūlo išmoką didinti iki 60 eurų, tačiau parlamentarai pritarė „socialdarbiečių“ iniciatyvai vaiko pinigus padidinti 70 eurų.

Už „socialdarbiečių“ siūlymą balsavo 89 Seimo nariai, 4 nepritarė iniciatyvai, 8 susilaikė.

Seimas po svarstymo Išmokų vaikams įstatymo projektui pritarė: už pataisas balsavo 92 parlamentarai, 3 nepritarė, 6 susilaikė.

Vyriausybė siūlė vaiko pinigus didinti 10-čia eurų – nuo 50 iki 60 eurų, o ne iki 70 eurų, kaip anksčiau buvo susitarę valdantieji. „Socialdarbiečiai“ nėra patenkinti Vyriausybės pozicija, tad pateikė siūlymą išmoką kitąmet didinti iki 70 eurų ir šiai iniciatyvai, kaip paminėta anksčiau, Seimas pritarė.

Pagal valdančiųjų planus, daugiavaikėms, skurdžiau gyvenančioms šeimoms išmoka vaikui kiltų iki 100 eurų.

Pasak „valstiečių“ vadovo Ramūno Karbauskio, su Vyriausybe tariamasi, nuo kurios datos būtų galima kelti išmokas už vaiką iki 70 eurų visiems ir 100 eurų daugiavaikėms, skurdžiau gyvenančioms šeimoms. Jis teigė, kad tai gali būti padaryta ir metų viduryje.

Bedė pirštu į algas

Diskusijose dėl vaiko pinigų didinimo socdemas Algirdas Sysas tikino, kad ši išmoka didinama, neatsižvelgiant į darbo užmokesčio dinamiką valstybėje.

„Vaiko pinigai auga sparčiau negu darbo užmokestis. Čia yra paradoksas”, – atkreipė dėmesį A. Sysas.

Jis tikino, kad vaiko pinigų didinimą vertėtų labiau susieti su algų didinimu.

„Socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas akcentavo, kad jo vadovaujama partija siūlė vaiko pinigus didinti iki 70 eurų. Jis tvirtino, kad ši iniciatyva buvo suderinta su Finansų ministerija, tačiau projektas dėl vaiko pinigų didinimo buvo pateiktas kitoks.

„Finansų ministerija privalėjo pateikti projektą, pagal koalicijos sutartį. Ne mes turėtume ieškoti išeities, o Finansų ministerija“, – aiškino G. Kirkilas ir pridūrė, kad lėšų didesniems vaiko pinigams galima būtų surasti, sumažinus biurokratiniam aparatui skiriamų pinigų kiekį.

G. Kirkilas pristatė „socialdarbiečių“ siūlymą vaiko pinigus padidinti ne iki 60, o iki 70 eurų. Šiai iniciatyvai ragino pritarti ir opozicinių konservatorių atstovas Mykolas Majauskas.

Tiesa, jam prieštaravo frakcijos kolegė Gintarė Skaistė.

„Siūlau mažiau įsijausit į Kalėdų senelio vaidmenį, kai labai norisi vaikams atnešti dovanų prieš artėjančius rinkimus“, – rėžė konservatorė.

Tikino, kad sprendimas suderintas su Vyriausybe

Seimui pritarus „socialdarbiečių“ siūlymui vaiko pinigus didinti iki 70 eurų, socialdemokratas A. Sysas atkreipė dėmesį, kad parlamento dauguma pritarė ne Vyriausybės pozicijai, o koalicijos partnerių iniciatyvai, kuri, kaip įtarinėjo opozicijos atstovais, nebuvo suderinta su Finansų ministerija.

„Nežinau, ar jau plaukus raunasi finansų ministras, žiūrėdamas šią transliaciją, ar dar ne“, – kalbėjo A. Sysas.

„Tikiuosi, kad visus stalčius finansų ministras išraus ir suras papildomus 36 milijonus eurų vaiko pinigams“, – ironizavo parlamentaras.

Liberalas Simonas Gentvilas tikino, kad valstybė privalo suprasti savo prioritetus ir susimąstyti ar vaiko pinigų didinimas yra svarbiausias tikslas.

„Švietimo sektoriui skirta vos 90 milijonų eurų daugiau, profsąjungos vėl lipa per langus į Jūsų ministerijas“, – perspėjo opozicijos atstovas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis po balsavimo dėl Išmokų vaikams įstatymo projekto patikino, kad finansų ministras Vilius Šapoka dėl sprendimų Seime plaukų nesirauna.

„Nėra atskirai Vyriausybės be Seimo daugumos, Vyriausybė dirba su Seimo dauguma, visi sprendimai yra derinami“, – pabrėžė R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt