Lietuvoje

2019.11.21 11:06

Karbauskis kalba apie galimą kreipimąsi į Konstitucinį Teismą dėl Pranckiečio

Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.11.21 11:06

Jeigu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis neteiks į laisvą Seimo pirmininko pavaduotojo kėdę valdančiųjų pasiūlytos Kęstučio Bartkevičiaus kandidatūros, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad jis pažeistų net du Konstitucinio Teismo išaiškinimus, ir dėl to Seimas ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą.

„Konstitucinio Teismo yra du išaiškinimai, kad Seimo pirmininkas turi teikti pavaduotojo kandidatūrą. Mums visiškai akivaizdu, kad, neteikdamas pavaduotojo, jis tiesiog pažeidžia Konstituciją. (...) Situacija yra tokia, kad Seimo pirmininkas atsisako vykdyti Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kad jis privalo teikti pavaduotoją dėl to, kad yra Seimo dauguma ir ji privalo turėti daugumą Seimo valdyboje. Tai šitoje situacijoje manau, kad bus Seimo kreipimasis į Konstitucinį Teismą. Tai vienas dalykas, ką mes galime padaryti, ir toliau Seimo valdančioji koalicija ieškos kitų būdų, kaip vis dėlto atgauti daugumą Seimo valdyboje“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė pradėti tirti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės kreipimąsi, kuriame ji prašo etikos sargų įpareigoti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį vykdyti Konstitucinio Teismo nutarimus ir toliau nepažeidinėti Konstitucijos.

R. Karbauskis tikisi, kad etikos sargai konstatuos jau antrą iš eilės Konstitucijos pažeidimą.

„Bet tai dabar jau yra opozicijos problema, nes Seimo pirmininkas atstovauja opozicijai ir tie Konstitucijos pažeidimai, kuriuos daro Seimo pirmininkas, dabar jau yra opozicijos garbės reikalas“, – teigė R. Karbauskis.

Jis taip pat sakė, kad valdantieji neinicijuos apkaltos proceso V. Pranckiečiui, nes tai opozicijos reikalas.

„Mes jo nepradėsime, turi pradėti opozicija, jeigu jie mano, kad nereikia toleruoti Konstitucijos pažeidimo. Bet aš taip įsivaizduoju, kad mūsų opozicija yra dviejų standartų: visa, ką daro jie, yra teisėta, nors kabutėse tai reiktų sakyti. Konstitucijos pažeidimus jie, matyt, toleruos“, – svarstė R. Karbauskis.

ELTA jau skelbė, kad užimti laisvą Seimo pirmininko pavaduotojo kėdę valdantieji siūlo Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ nariui Kęstučiui Bartkevičiui.

Seimo pirmininko pavaduotojo kėdė liko tuščia, atleidus iš šių pareigų „tvarkietį“ Remigijų Žemaitaitį.
Šiuo metu yra šeši V. Pranckiečio pavaduotojai – Rima Baškienė, Irena Degutienė, Irena Šiaulienė, Gediminas Kirkilas, Jonas Liesys, Arvydas Nekrošius.

Seimo statutas numato, kad Seimo pirmininko pavaduotojų yra ne daugiau kaip septyni.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.