Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.21 09:00

Dėl kritusių reitingų Karbauskis kaltina komunikaciją dėl mokesčių

atnaujinta 9.40
Benas Brunalas, ELTA 2019.11.21 09:00

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis įvardino priežastį, kodėl pastaruoju metu stipriai sumenko jo vadovaujamos partijos reitingai. Politiko teigimu, kalta komunikacija, visuomenei transliuojant pasiūlymus dėl mokesčių.

„Galbūt komunikacinė, nes iš tikrųjų pasiūlymai dėl mokesčių buvo visiškai neparuošti. Spauda paprasčiausiai rodydavo, kokie mokesčiai bus, kokios sumos bus“, – „Žinių radijui“ teigė „valstietis“.

Tačiau, pasak jo, reikia atskirti tai, kas yra Seime kalbama, nuo to, kas su mokestiniais pasiūlymais bus realiai daroma.

Jis pabrėžė, kad ne visos viešojoje erdvėje aptariamos iniciatyvos nukeliauja iki sprendimo stadijos ir apskritai, tęsė R. Karbauskis, kai kurie pasiūlymai buvo net ne „valstiečių“ teikti.

„100 kartų kas nors kartoja, kad jis (įstatymas dėl mokesčių. – ELTA) bus, nors mes jo dar nepriėmėme, o mes bandome pasakyti, kad klausykite, palaukime, mes dar svarstymo stadijoje...“, – aiškino R. Karbauskis, užsimindamas, kad į viešumą dažniausiai iškeliami blogiausi projektai.

„Jūs suprantate, Seime tam pačiam sprendimui kartais būna aštuoni projektai. Kaip juos vertinti? Pasirenki, kuris blogiausias, kuris skaudžiausiai kerta per visuomenę? Bet mes tokio nepriimsime“, – apibendrino „valstiečių“ lyderis.

Kaip rodo naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ spalio 15–29 dienomis atliktos apklausos duomenys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) vos su 7 proc. reitingų lentelėje rikiuojasi ketvirtoje vietoje. Per pastaruosius 2 mėnesius šios partijos palaikymas sumažėjo kone dvigubai – rugpjūčio mėnesį „valstiečių“ palaikymas siekė 14,6 proc. Tuo metu prieš mėnesį R. Karbauskio vedamai partijai paramą deklaravo 11 proc. rinkimų teisę turinčių gyventojų. Tad įsibėgėjančių diskusijų dėl 2020 m. biudžeto fone gausiausios valdančiosios partijos reitingas per mėnesį smuktelėjo 4 proc.

R. Karbauskis: nuleidus kartelę rinkimams, visuomenė puskvailių į Seimą neišrinks

Nuleidus Seimo rinkimų kartelę partijoms ir koalicijoms, visuomenė puskvailių ir radikalų į Seimą neišrinks, tikina „valstiečių“ lyderis. Politiko teigimu, leisti partijoms patekti į Seimą, jei jos surenka 3 proc. rinkėjų balsų, o koalicijoms – jei jas palaiko bent 5 proc. rinkėjų, yra optimalus ir demokratiją skatinantis sprendimas.

„3 procentai tikrai į Seimą neatves kažkokių puskvailių ar radikalų. Atves tuos, kuriuos žmonės išsirinks. Kokie jie bebūtų, jie bus išrinkti žmonių, ir 3 proc. pasiūlymas, mūsų nuomone, yra tikrai optimalus“, – „Žinių radijui“ samprotavo politikas.

Jo manymu, šiuo metu esama tvarka, kuomet partijų sąrašai turi surinkti bent 5 procentus balsų, kad pretenduotų į mandatus, bei rinkimų koalicijoms taikoma 7 procentų kartelė atsirado konservatoriams bei socialdemokratams galvojant politinėje sistemoje įtvirtinti dviejų partijų dominavimą.

„Kai buvo priiminėjamas 5 ir 7 procentų barjeras – 5 proc. partijoms, 7 proc. koalicijoms – galbūt buvo galvojama, kad Lietuvoje liks dvi partijos“, – įžvelgęs konservatorių ir socialdemokratų galimą klastą, kalbėjo R. Karbauskis. Todėl, pasak jo, jei ne „valstiečiai“ dabar, tai niekas artimiausiu metu tokio sprendimo priimti nesiryžtų.

„Mes suprantame, kad, jei to sprendimo nepriimsime, tai tikriausiai dar negreitai šis sprendimas bus priimtas, nes jokia kita partija, kuri įveikia didesnius barjerus, tokio siūlymo tiesiog neremtų“, – apibendrino R. Karbauskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi