Lietuvoje

2019.11.21 08:32

Landsbergis: prezidentas Narkevičiui yra per švelnus

Paulina Levickytė, ELTA2019.11.21 08:32

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, kaip ir prezidentas Gitanas Nausėda, sako pasigendąs premjero Sauliaus Skvernelio aplink susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių susidariusios situacijos vertinimo. Tačiau G. Landsbergis neslepia, kad jam prezidento išsakyta kritika ministrui buvo per švelni. Politiko nuomone, J. Narkevičius turėtų trauktis iš pareigų.

„Pirmasis žingsnis – reikalauti premjero pasisakymo. Jam tiko šie žmonės į koaliciją. Jis pasiėmė šią (Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos – ELTA) frakciją į koaliciją, nepaisant iš visuomenės skriejusių įspėjimų“, – interviu Eltai sakė G. Landsbergis. Visgi konservatorius pridūrė, kad, jo nuomone, J. Narkevičių sukritikuoti spėjęs prezidentas buvo per švelnus.

„Tiesą sakant, prezidento pasisakymas buvo švelnus, kad reikia dar duoti laiko. Tačiau ką sutvarkyti? Nebepirkti pietų kitas dvi savaites... Visgi tai yra daugiau nei pasakė premjeras. Premjeras šioje pozicijoje nemato nei problemos, nei duoda kokio atsakymo. Nei gina, nei vertina“, – teigė G. Landsbergis ir sako manąs, kad susisiekimo ministrui reikia trauktis.

„Faktas. Žmogus yra ne savo vietoje. Jis kukliai sėdėjo kaip Seimo narys, niekas nežinojo, su kuo jis susitikinėja, ką jis daro ir niekam nebuvo įdomu. Bet ministrui yra taikomi kiti standartai, panašu, kad jis su jais nesusitvarko“, – teigė jis.

ELTA primena, kad ažiotažas dėl susisiekimo ministro kilo po to, kai portaluose Delfi ir 15 min. pasirodė informacija, kad J. Narkevičius, viešėdamas Abu Dabyje ir Minske, už vakarienę nusprendė mokėti ne iš jo komandiruotei skirtų pinigų, bet pasinaudojo ministerijai pavaldžių įmonių lėšomis.

Trečiadienį portalas „15min.lt“ skelbė, kad J. Narkevičiui, kaip Seimo nariui, skirtame bute Seimo viešbutyje gyvena jo dukra Karolina Narkevič. Pagal Seimo statutą, Seimo narių artimieji gali gyventi šiuose butuose, jei juose gyvena patys parlamentarai. Paskelbus šią žinią J. Narkevičius buto Seimo viešbutyje atisakė, primena ELTA.

Pasipiktinimo taip pat yra sulaukęs ir ministro sprendimas spalio pabaigoje atleisti Lietuvos pašto valdybą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt