Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.21 08:06

Kėdainiuose – moderni poilsiavietė ant žmonių kaulų: politikai klaidą pripažįsta, bet stabdyti darbų neketina

Už europines lėšas Kėdainiuose įrengta poilsiavietė ant kapavietės. Nors šiam projektui priešinęsi istorikai ne kartą perspėjo vietinę valdžią apie niokojamą istorinę vietą, ši įspėjimų nepaisė. Politikai pripažįsta klaidą, tačiau stabdyti darbų neketina – tektų grąžinti europinę paramą.

Vaizdingoje Nevėžio pakrantėje jau baiginėjama moderni poilsiavietė. Tačiau ar vasarą čia norės rinktis poilsiautojai – nežinia.

Archeologai, kasinėdami šią vietą aptiko šešių žmonių palaikus. Istorikas Vaidas Banys sako, kad valdžia apie kapavietę buvo įspėta, mat poilsiavietė įrenginėjama partizanų laidojimo vietoje ir tą liudija čia pastatytas paminklas. Tačiau praėjusios kadencijos savivaldybės politikai nepaisė perspėjimų.

„Kai nėra jokių konsultacijų, atsitinka tokie stulbinantys dalykai, kaip dabar. Pasinaudojant tuo, kad ši teritorija buvo neapsaugota, tiesiog nespėta fiziškai suteikti jai saugos statuso deramo ir tuo pasinaudojant buvo prakištas toks projektas“, – sako istorikas Vaidas Banys.

Anot istoriko, neabejojama, kad šioje teritorijoje palaikų gali būti ir daugiau. Administracijos direktorius sako, kad projektas jau beveik įvykdytas, poilsiavietę įrengti nusprendė buvusi valdžia, o dabartiniai politikai nesiryžo stabdyti darbų. Nors patys pripažįsta, kad vieta - netinkama.

„Tai yra pakankamai pavojinga vieta, nes kitoje pusėje nuo užtvankos įvyksta dažnai įvairių nelaimių, kuomet skęsta žmonės, vieta tikrai netinkama. Ir šitas kraupus radinys parodė, kad yra dar vienas motyvas dėl ko nereikėjo to paplūdimio čia“, – sako Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

„Neįsivaizduoju, kaip mums dabar reikės pramogauti, žinant, kokia ten slogi ir skaudi vieta iš tikrųjų. Antras dalykas, vis dėlto galėjom padaryti išsamius tyrimus prieš pradedant projektus“, – teigia Kėdainių rajono vicemeras Paulius Aukštikalnis.

Anot savivaldybės atstovų, projekto nutraukimas būtų skaudus smūgis biudžetui. Savivaldybei tektų ne tik gražinti europines lėšas, bet ir sumokėti rangovams už sutarties neįvykdymą.

Kėdainiuose atrasti palaikai bus identifikuojami Vilniuje, vėliau juos ketinama perlaidoti.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 5 min.:

Žinios. Kėdainiuose – moderni poilsiavietė ant žmonių kaulų: politikai klaidą pripažįsta, bet stabdyti darbų neketina
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi