Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.21 09:47

Pasiruoškite – į šalį skverbsis žiemiški orai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.11.21 09:47

Prieš savaitę džiaugėmės 12–13 laipsnių šiluma, tačiau likusią savaitę nereikėtų nustebti pamačius jau ir pavienių snaigių, LRT RADIJUI sako Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Ketvirtadienį Lietuva išlieka galingo anticiklono pakraštyje, kur su stiprėjančiu pietryčių vėju į mūsų kraštą jau skverbsis žvarbus oras, labiau primenantis artėjančią žiemą. Temperatūra dienos metu beveik nebekils – ji svyruos nuo 2–3 laipsnių šilumos rytiniuose rajonuose iki 6–7 laipsnių šilumos prie jūros.

Be to, diena nebus maloni ir dėl gūsingo vėjo, daugelyje rajonų siekiančio 15–18 m/s greitį. Šis vėjas paaštrins vėsos pojūtį. Dangus išliks apniukęs, taigi nepašildys ir saulė. Kai kur iš niūrių debesų iškris keli lietaus lašai, nereikėtų nustebti pamačius pavienes iškretančias snaiges.

Temperatūra ir toliau ateinančiomis dienomis žemės. Penktadienio naktį ji pasiskirstys nuo 3 laipsnių šalčio rytiniuose šalies rajonuose iki 2 laipsnių šilumos prie jūros. Dienos metu rytiniuose šalies regionuose temperatūra išliks silpnai neigiama, o Žemaitijoje ir prie jūros yra tikėtina, kad oras dar sušils iki 2–4 laipsnių šilumos.

Šis šilimas bus susijęs su tuo, jog debesuotumas ties vakariniais rajonais penktadienį jau pradės plonėti ir pasirodys kartas nuo karto saulė. Vėjas pradės rimti, jis vis dar pūs iš pietryčių, bet gūsiai tiktai pavienėse vietovėse sieks pavojingą 15 m/s greitį. Rytiniuose, šiaurės rytiniuose rajonuose, kur vyraus didesnis debesuotumas, vietomis dar gali pasitaikyti nedidelių kritulių, daugiausia dulksnos ir pavienių snaigių.

Šeštadienio naktis, panašu, bus šalčiausia. Dangus bus jau labiau pragiedrėjęs ir temperatūra jau pasiskirstys visoje Lietuvoje tarp neigiamų reikšmių – nuo 1 iki 6 laipsnių šalčio. Šalčiausia vėlgi turėtų būti ties rytiniais šalies regionais. Dienos metu temperatūra svyruos visoje Lietuvoje apie 0 laipsnių, o kritulių tikimybė bus menka.

Katino dienos baigėsi: į šalį atkeliauja neigiama temperatūra ir lapkričiui būdingi orai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi