Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.20 17:42

Tomaševskis kritiką Narkevičiui vadina spaudimu

Sabatauskas: Narkevičių raginame atsistatydinti

Susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui tenkanti kritika yra nerimta, sako Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis. Jo teigimu, nėra skirtumo, kas moka už ažiotažą sukėlusius ministro pietus, nes, tvirtino jis, valstybės biudžetas yra bendras, o ir papirkti J. Narkevičių už kelias dešimtis eurų, įsitikinęs europarlamentaras, neįmanoma.

Pasak politiko, jo vadovaujamos partijos deleguotas ministras yra tiesiog puolamas, siekiant tiek paveikti ministerijos sprendimus, tiek nuslėpti didesnius korupcinius skandalus valstybėje. V. Tomaševskis teigia turįs paaiškinimą ir išsakytoms prezidento kritiškoms replikoms J. Narkevičiaus atžvilgiu. Jo teigimu, Lietuvoje ginti puolamąjį tiesiog nėra priimtina.

„Kritikuoti gali kiekvienas, ne man vertinti. Kas mano, kad reikia kritikuoti – tai tas kritikuoja. Mano nuomone, tai visi kaltinimai yra nerimti – tai niekai. Jei kažkas su kažkuo suvalgė pietus komandiruotėje ar Trakuose... Žinote, tai nėra labai rimta“, – kritiką, pastaruoju metu tekusią J. Narkevičiui, komentavo LLRA-KŠS pirmininkas.

Politikas neatmetė, kad po šiais, jo partijos kolegai tenkančiais priekaištais, gali slėptis tiesiog siekiai nukeipti dėmesį nuo nusikalstamos veiklos.

„Iš vienos pusės yra didžiuliai korupciniai skandalai, „MG Baltic“, ten milijonai, kyšiai... Gal kažkas nori nukreipti dėmesį į tokius niekus. Tik taip aš galiu tai paaiškinti. Juk buvo darbiniai pietūs, dalyvavo valstybių institucijų atstovai. Bet juk biudžetas tai tas pats. Ar kelininkų, ar ministerijos... Ar kas nors tiki, kad galima už 20-30 eurų papirkti ministrą?“ – samprotavo V. Tomaševskis ir pridūrė, kad jam yra akivaizdu, jog tai tiesiog būdas spausti ministrą nedaryti ryžtingų žingsnių susisiekimo srityje.

„Tai yra interesas paveikti ministrą, kad jis nedarytų ryžtingų sprendimų. Juk skambėjo informacija, kad Susisiekimo ministerija yra prasčiausioje vietoje pagal ES paramos panaudojimą. Tai ministras atėjo ir nori tvarką padaryti. O Lietuvos pašto valdybos paleidimas – tai čia jo kompetencija. Kodėl mes turime žiniasklaidai aiškintis, kas turi gebėjimų, o kas neturi. Tai yra ministro kompetencija“, – kalbėjo politikas.

Jis nesureikšmino ir prezidento Gitano Nausėdos išsakytų raginimų J. Narkevičiui rimtai įvertinti savo padarytas klaidas. V. Tomaševskio teigimu, prezidentas, spaudžiamas žiniasklaidos, tiesiog nesiryžta ginti puolamojo.

„Ažiotažas yra didelis, tylėti jis irgi negali, žurnalistai užduoda klausimus. Pas mus Lietuvoje taip yra, kad dažniausiai politikai gina ne tuos, kurie yra puolami, o stoja nuomonę formuojančių pusėn, o ją formuoja žiniasklaida“, – apibendrino politikas.

J. Sabatauskas: J. Narkevičių raginame atsistatydinti

Socialdemokratas Julius Sabatauskas sako, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius turėtų pats pripažinti savo klaidas ir atsistatydinti iš einamų pareigų.

„Iš kitos pusės, net žmogiškai gaila to žmogaus, bet, akivaizdu, kad žmogus nesupranta, kad atsidūrė visiškai ne savo vietoje, nes nesupranta, ką ir kaip turi daryti. (...) Aš jam ( J. Narkevičiui. – ELTA) pabaigoje palinkėjau, kad būtų stiprus ir pripažintų savo klaidas, ir priimtų ryžtingą sprendimą, dėl kurio kitiems nereiktų kelti rankų, vėzdų ir kardų“, – sakė socialdemokratas.

J. Sabatausko teigimu, J. Narkevičius yra raginamas pats trauktis iš dabartinių pareigų.

„Taip, raginame priimti sprendimą, vertą tikro džentelmeno, pripažįstant savo klaidas ir neveliant Seimo į interpeliacijos liūną“, – pridūrė jis.

G. Nausėda trečiadienį žurnalistams pareiškė, kad suteikiantis susisiekimo ministrui laiko ištaisyti padarytus sprendimus, kitu atveju prezidentas žada kalbėtis su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.

Kiek vėliau susitikęs su opozicinėmis Seimo frakcijomis J. Narkevičius teigė nesvarstantis klausimo dėl galimos savo pamainos.

ELTA primena, kad ažiotažas dėl susisiekimo ministro kilo po to, kai viešojoje erdvėje pasirodė informacija, jog J. Narkevičius, viešėdamas Abu Dabyje ir Minske, už vakarienę nemokėjo iš jo komandiruotei skirtų pinigų, bet pasinaudojo ministerijai pavaldžių įmonių lėšomis.

Trečiadienį taip pat pasirodė informacija, kad J. Narkevičiui, kaip Seimo nariui, skirtame bute gyvena jo dukra Karolina Narkevič.

Galiausiai opozicijos pasipiktinimo susilaukė ministro sprendimas spalio pabaigoje atleisti „Lietuvos pašto“ valdybą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi