Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Fiksuojamas aukščiausios klasės miškų gaisringumas

BNS, Edmundas Jakilaitis2015.09.08 13:45

Dėl sausų ir šiltų orų šeštadienį pirmą kartą šiemet Lietuvis miškuose gaisringumas pasiekė aukščiausią penktą klasę - labai didelis miškų gaisrų pavojus užfiksuotas Prienų urėdijoje.

Dėl sausų ir šiltų orų šeštadienį pirmą kartą šiemet Lietuvis miškuose gaisringumas pasiekė aukščiausią penktą klasę - labai didelis miškų gaisrų pavojus užfiksuotas Prienų urėdijoje.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, penktos klasės miškų gaisringumas sekmadienį gali būti fiksuojamas Prienų, Dubravos, Kauno, Kaišiadorių ir Kėdainių urėdijose.

Šią savaitę Lietuvos miškuose vyravo ketvirtos klasės miškų gaisringumas, todėl poilsiautojai raginami itin atidžiai elgtis su ugnimi. Į kai kuriuos miškus ribojamas patekimas, vykdomi reidai.

Generalinės miškų urėdijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Dainius Adžgauskas BNS sakė, kad valstybiniai miškų pareigūnai, pasitelkę priešgaisrinės apsaugos pareigūnus, periodiškai tikrina situaciją.

„Vykdoma prevencija, kas nepaiso miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių reikalavimų, nustatoma ir kitokių pažeidimų“, – BNS sakė D.Adžgauskas.

Aplinkos viceministro Lino Jonausko teigimu, vien per šią ir praėjusią savaitę miškuose kilo beveik 30 gaisrų. Per visus metus miško gaisrų iš viso buvo 186.

„Nepilna dviejų savaičių statistika verčia sunerimti. Orai nesitaiso, lietaus nenumatoma. Situacija yra tikrai labai rimta, todėl pareigūnai yra parengtyje“, – BNS sakė viceministras.

Aplinkos apsaugos pareigūnai ir miškininkai žada rengti reidus, kurių metu tikrins, ar miškų lankytojai nenusižengia priešgaisrinės saugos reikalavimams. Didėjant gaisringumo klasei, miškuose bus ilgiau budima.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, sausi be lietaus orai laikysis bent iki trečiadienio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt