Lietuvoje

2019.11.20 11:55

Nausėda ministrui Narkevičiui duoda kelias savaites, vėliau – pokalbis su Skverneliu

„sukėlė tokį jovalą, kad dabar turėtų tą patį jovalą ir išvalyti“
Kornelija Mykolaitytė, ELTA2019.11.20 11:55

Prezidentas Gitanas Nausėda sako suteikiantis susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui laiko ištaisyti padarytus sprendimus, kitu atveju prezidentas žada kalbėtis su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.

„Ministras ir pietumis, ir kitokia veikla sukėlė tokį jovalą, kad dabar tą patį jovalą turėtų ir išvalyti. Aš kol kas suteikiu tam tikrą pasitikėjimo kreditą, kad jis mėgintų susitvarkyti, ką yra pridirbęs. Jeigu per artimiausias savaites to nepavyks padaryti, tada sėsime su premjeru ir kalbėsimės iš esmės“, – žurnalistams Pabradėje sakė G. Nausėda.

„Tikiuosi, kad ir premjeras pateiks savo vertinimą. To dabar labai stinga“, – pridūrė prezidentas.Seimo opozicija trečiadienį ketina susitikti su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi. Parlamentarai nori jo paaiškinimų dėl kai kurių visuomenės dėmesio sulaukusių sprendimų.

Tai bus antras opozicijos bandymas šią savaitę išklausyti ministrą.

Antradienį planuotą susitikimą su liberalų frakcija „dėl pastarojo meto skandalų“ nenurodžius priežasčių ministras atšaukė. Jis pranešė neatvyksiąs ir į susitikimą su konservatoriais.

Opozicija teigia, kad J. Narkevičius galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus, kai jo vakarienes užsienyje apmokėjo Automobilių kelių direkcija, „Lietuvos geležinkeliai“ bei Klaipėdos uosto direkcija.

Didelio dėmesio taip pat sulaukė ministro sprendimas atleisti Lietuvos pašto valdybą ir skirti lėšų jo rinkimų apygardos keliams.

Naujausias skandalas – galimas dukters gyvenimas Seimo viešbutyje

Kol Seimo opozicija trečiadienį laukia susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus paaiškinimų dėl kai kurių visuomenės dėmesio sulaukusių sprendimų, į viešumą iškilo dar viena ministro nepuošianti istorija.

Seimo narys Bronislovas Matelis pasidalino žinia, kad Seimo viešbutyje galimai gyvena ministro dukra, kultūros ministro patarėja Karolina Narkevič.

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, Seimo kanceliarija sulaukė ministro prašymo, kuriuo J. Neverovičius atisako buto Seimo viešbutyje.

„Yra prašymas atsisakyti to buto. Mes neturime duomenų (kas jame gyvena – BNS), nes kanceliarija nekontroliuoja, kas ten gyvena. O pagal tvarką, butas gali būti suteikiamas Seimo nariui ir jo šeimos asmenims“, – BNS sakė Seimo kanclerė Daiva Raudonienė.

Politiko B. Matelio teigimu, susisiekimo ministrui Seimo viešbutis nepriklausytų, nes politikas deklaravęs gyvenamąją vietą arčiau nei 25 km iki Vilniaus, tiesa, B. Matelio teigimu, egzistuoja išimtinės aplinkybės, tačiau kartais tai gali labiau priminti politinės korupcijos apraiškas.

„Šiaip ministrui Seimo viešbutis nepriklausytų, nes gyvena arčiau nei 25 km iki Vilniaus, bet išimties tvarka gali jį gauti. Tą išimtį gali suteikti Seimo valdyba. Tarkime, už lojalumą balsuojant. O tai – politinės korupcijos apraiška“, – mano Seimo narys.