Lietuvoje

2019.11.20 09:28

Po pasklidusių įtarimų dėl dukros apgyvendinimo Narkevičius atsisako buto Seimo viešbutyje

atnaujinta 11.28
LRT.lt, BNS 2019.11.20 09:28

Kol Seimo opozicija trečiadienį laukia susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus paaiškinimų dėl kai kurių visuomenės dėmesio sulaukusių sprendimų, į viešumą iškilo dar viena ministro nepuošianti istorija.

Seimo narys Bronislovas Matelis pasidalino žinia, kad Seimo viešbutyje galimai gyvena ministro dukra, kultūros ministro patarėja Karolina Narkevič.

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kurią pirmieji paskelbė 15min, Seimo kanceliarija sulaukė ministro prašymo, kuriuo J. Narkevičius atisako buto Seimo viešbutyje.

„Yra prašymas atsisakyti to buto. Mes neturime duomenų (kas jame gyvena – BNS), nes kanceliarija nekontroliuoja, kas ten gyvena. O pagal tvarką, butas gali būti suteikiamas Seimo nariui ir jo šeimos asmenims“, – BNS sakė Seimo kanclerė Daiva Raudonienė.

Įtarimų sukėlė parlamentarui

„Pasirodo, ministras J. Narkevič jau trejus metus gyvena virš manęs. Bet taip tyliai, taip tyliai. O vaikšto tikriausiai naktimis, nes nesu jo ten matęs. Tačiau jo dukra, kultūros ministro patarėja, tame bute lankosi ir gyvena. Todėl manau, kad ministras J. Narkevič tiesiog aprūpino dukrą gyvenamuoju plotu Vilniaus centre be jokio nuomos mokesčio“, – socialiniame tinkle svarsto B. Matelis.

Politiko teigimu, susisiekimo ministrui Seimo viešbutis nepriklausytų, nes politikas deklaravęs gyvenamąją vietą arčiau nei 25 km iki Vilniaus, tiesa, B. Matelio teigimu, egzistuoja išimtinės aplinkybės, tačiau kartais tai gali labiau priminti politinės korupcijos apraiškas.

„Šiaip ministrui Seimo viešbutis nepriklausytų, nes gyvena arčiau nei 25 km iki Vilniaus, bet išimties tvarka gali jį gauti. Tą išimtį gali suteikti Seimo valdyba. Tarkime, už lojalumą balsuojant. O tai – politinės korupcijos apraiška“, – mano Seimo narys.

Pats B. Matelis teigia, jog jau ne vieną kartą uždavė klausimus J. Narkevičiui, tačiau atsakymų į juos taip ir nesulaukė.

„Jis tiesiog vengia parlamentinės kontrolės. Kartais susidaro įspūdis, kad Susisiekimo ministerija paskelbė nepriklausomybę nuo Seimo ir Vyriausybės. Nepajėgus tos problemos išspręsti ir premjeras“, – teigia politikas, bent atsakymų į penkis klausimus laukiantis socialinėje erdvėje.

Beje, viename klausimų B. Matelis paragino ministrą tieisog pasiraukti iš užimamų pareigų.

LRT.lt primena, kad pastaruoju metu su ministru pasikalbėti nori opozicinės frakcijos, tačiau antradienio posėdyje J. Narkevičius nepasirodė.

Opozicija teigia, kad J. Narkevičius galėjo supainioti viešuosius ir privačiuosius interesus, kai jo vakarienes užsienyje apmokėjo Automobilių kelių direkcija, „Lietuvos geležinkeliai“ bei Klaipėdos uosto direkcija.

Didelio dėmesio taip pat sulaukė ministro sprendimas atleisti Lietuvos pašto valdybą ir skirti lėšų jo rinkimų apygardos keliams.

Situaciją dėl J. Narkevičiaus skandalu kvepiančių kelionių ir pietų trečiadienį turėtų nagrinėti ir VTEK.

J. Narkevičių į ministrus delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, prie valdančiosios koalicijos prisijungusi po prezidento rinkimų praėjusią vasarą.