Lietuvoje

2019.11.20 09:06

Profsąjungų konfederacija nesitrauks: jei Vyriausybė nevykdys įsipareigojimų, raginsime streikuoti

LRT.lt2019.11.20 09:06

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (toliau - LPSK) valdyba palaiko ir visapusiškai remia švietimo ir mokslo darbuotojų bei ugniagesių reikalavimus Vyriausybei laikytis įsipareigojimų ir skirti pakankamą finansavimą šioms sritims. Valdžios duotų įsipareigojimų nevykdymą LPSK laiko nusikalstamu požiūriu į viešąsias paslaugas teikiančius darbuotojus.

„Vyriausybės pavasarį suteikti teisėti lūkesčiai, svarstant strategiją dėl viešojo sektoriaus finansavimo, liko tik pažadais. Vyriausybės pateiktas biudžeto projektas rodo, kad neketinama vykdyti net ir raštu duotų įsipareigojimų, numatytų kolektyvinėse sutartyse. LPSK valdybos nuomone, galimybės kompromisams išnaudotos derantis dėl kolektyvinių sutarčių, todėl nei švietimo, nei savivaldybių ugniagesių bendruomenės neturėtų ieškoti kompromisų“, - teigiama rašte, adresuotame Vyriausybės vadovui ir Seimo Pirmininkui.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, organizuojanti streiką, skelbia, jog Vyriausybės įsipareigojimams kitais metais įvykdyti reikalingi 62 mln. eurų. Savivaldybių ugniagesiams, Teisėsaugos pareigūnų profesinės sąjungos žiniomis, dar šiemet trūksta 1,5, o kitiems metams – 4 milijonų eurų. Vyriausybė, prisiėmusi įsipareigojimus, privalėjo numatyti tam lėšų, todėl būsimi darbuotojų streikai – teisėtas, logiškas ir suprantamas žingsnis.

„Kasmet iš naujo matome, kad svarstant kitų metų biudžetą pjudomos įvairios profesijų grupės. LPSK nuolat pabrėžia, kad būtina įvesti realius progresinius mokesčius ir apmokestinti kapitalą, kad būtų pakankamai lėšų užtikrinti kokybiškoms viešosioms paslaugoms, - komentuoja LPSK pirmininkė Inga Ruginienė. – Biudžeto balansavimas darbuotojų sąskaita ir dėl to kylantis didelis nepasitenkinimas – štai tikroji grėsmė nacionaliniam saugumui“.

LPSK įspėjo Vyriausybę ir Seimą, jog neradus lėšų įsipareigojimams viešajame sektoriuje įvykdyti, LPSK ne tik palaikys ir rems galimus darbuotojų streikus, bet ir pati ragins profesines sąjungas naudotis šiuo teisėtu, kraštutiniu ir vieninteliu efektyviu įrankiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt