Lietuvoje

2019.11.19 18:10

Nausėdos žinutė valdantiesiems: jei galvoja, kad pensininkai ir toliau gali skursti, tegul pasako jiems į akis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.19 18:10

Prezidentas Gitanas Nausėda interviu „Dienos temai“ sakė, jog sieks, kad jo siūlymai dėl pensijų didinimo būtų priimti, ir kritikuoja valdančiąją daugumą, kuri nevykdo pažadų ne tik pensininkams, bet ir kitoms visuomenės grupėms.

„Be jokios abejonės, mes ketiname siekti, kad šitas sprendimas būtų įgyvendintas. Toli gražu čia dar niekas nėra prarasta, kadangi sprendimai keliasi ir į Socialinių reikalų ir darbo komitetą, kuris, beje, yra pirminis šiuo požiūriu. Žinoma, Finansų ir biudžeto komiteto pastabos dėl šaltinių yra susijusios su tais šaltiniais, kuriuos mes kaip pasiūlymą teikėme. Tai, jeigu nėra noro pritarti šaltiniui, tada natūraliai kyla klausimas, kieno sąskaita finansuoti spartesnį pensijų augimą“, – kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas tuomet valdantiesiems pasiūlė patiems prisiimti atsakomybę ir pasakyti senjorams, kodėl jiems nebus didinamos senatvės pensijos.

„Politiškai aš noriu pasakyti labai paprastai – jeigu ši valdančioji dauguma galvoja, kad 40 proc. pensininkų ir toliau gali gyventi žemiau skurdo ribos, tai tegul ji ir pasako šiems žmonėms tiesiai į akis, o nesislapsto už įvairiausių darbo grupių ir kitokių kabliukų, kurie tik turi vieną tikslą –užvilkinti procesą ar padaryti jį tiesiog neįmanomą“, – griežtai apie valdančiųjų poziciją pasisakė prezidentas.

Interviu G. Nausėda dar kartą priminė, kad senjorams Lietuvoje ir toliau trūksta politikų dėmesio, žinoma, prezidento manymu, valdantiesiems nereikėtų pamiršti ir pažadų kitoms, taip pat pastaruoju metu nepasitenkinimą esančia padėtimi reiškiančioms socialinėms grupėms.

Prezidento manymu, tie pažadai, kurie skriejo iš Seimo, turės būti vykdomi.

„Aš suprantu, kad yra daug kitų visuomenės grupių ir jų interesai mums atrodo taip pat labai svarbūs, ir mokytojų, ir mokslininkų, ir sveikatos apsaugos darbuotojų. Todėl tie pažadai, kurie buvo suteikti šioms grupėms, turi būti vykdomi, o šaltinių turi ieškoti pats Seimas, kuriam visos kortos sudėtos į rankas“, – svarstė G. Nausėda.

Primename, kad Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė prezidento siūlymui penktadaliu didinti pensijų indeksavimo koeficientą. Pirmas biudžeto svarstymas Seime numatytas ketvirtadienį.

Visą interviu su prezidentu G. Nausėda žiūrėkite laidoje „Dienos tema“ 21 val.

Gitanas Nausėda kritikuoja valdančiuosius už pažadų visuomenei nevykdymą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.