Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.19 14:54

Parlamentas neskuba priimti sprendimo dėl kartelės Seimo rinkimuose nuleidimo

atnaujinta 15.01
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.11.19 14:54

Parlamentas antradienį nusprendė padaryti pertrauką, svarstant įstatymo pataisas, kuriomis siūlyta nuleisti partijoms taikomą kartelę Seimo rinkimuose.

Pertraukos įstatymo pataisų svarstyme iki kito posėdžio paprašė konservatorius Jurgis Razma. Parlamentaras, kuris prašymą pateikė opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vardu, teigė, kad dėl įstatymo projekto kyla daug aistrų ir reikalinga platesnė diskusija.

Už pertrauką balsavo 36 Seimo nariai, siūlymui nepritarė 37 parlamentarai, 17 susilaikė.

Projektą dėl žemesnės rinkimų kartelės pateikė opozicinio Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas. Kaip numatoma pataisose, partija mandatų parlamente gautų surinkusi ne mažiau kaip 4 proc. rinkėjų balsų, partijų koalicija – 6 proc. rinkėjų balsų.

Šiuo metu partijos dalyvauja mandatų dalybose, kai daugiamandatėje apygardoje pasiekia 5 proc. kartelę, koalicijos – 7 proc. kartelę.

S. Gentvilo įstatymo projektui Seime po pateikimo buvo pritarta, pataisos buvo svarstomos komitetuose. Vėliau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovais įregistravo pasiūlymą įstatymo projektui, kuriuo siekia dar labiau nuleisti partijos Seimo rinkimuose taikomą kartelę – iki 3 proc. partijoms ir 5 proc. – koalicijoms. Tokią iniciatyvą registravo ir „valstiečių“ frakcijos narys Naglis Puteikis, vėliau tai padarė ir LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis, bet siūlymą atsiėmė.

Valdantiesiems nusprendus partijos Seimo rinkimuose kartelę mažinti iki 3 proc., projekto teigė nepalaikysiantys Liberalų sąjūdžio atstovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi