Lietuvoje

2019.11.19 13:00

Narkevičius sako, kad pats sumokėjo maitinimo išlaidas Abu Dabyje ir Minske

įmonės patikslino, kokios sumos jau gautos; atnaujinta 16.02
LRT.lt, BNS2019.11.19 13:00

Antradienį Susisiekimo ministerija išplatino ministro Jaroslavo Narkevičiaus pranešimą žiniasklaidai, kuriame ministras žada skaidriai deklaruoti reprezentacinių išlaidų pasidalinimą tarp ministerijos ir trečiųjų asmenų ir teigia jau sumokėjęs už maitinimo išlaidas Abu Dabyje ir Minske.

Pateikiame ministro komentarą:

Sulaukęs viešojoje erdvėje išankstinių vertinimų bei kritikos, iki kol bus užbaigtas tyrimas ir gautos etikos sargų išvados, savo asmeninėmis lėšomis padengiau įstaigoms ir bendrovėms patirtas darbinių susitikimų Abu Dabyje ir Minske reprezentacines (maitinimo) išlaidas.

Aš, kaip ministras, tikrai nežinojau visų darbo vizitų į Abu Dabį ir Baltarusiją organizavimo detalių. Tuo rūpinosi už tarptautinius ryšius atsakingas Tarptautinio bendradarbiavimo skyrius.

Mano žiniomis, Susisiekimo ministerijoje nėra patvirtintos tvarkos, reglamentuojančios darbinių susitikimų kaštų pasidalinimo tarp ministerijos ir susisiekimo sektoriaus įmonių ar įstaigų, kai darbinis susitikimas yra abipusiai svarbus ir naudingas.
Mano pavedimu šiuo metu yra peržiūrimi Susisiekimo ministerijos vidaus procesai bei tvarkos, siekiant nustatyti aiškius reprezentacinių išlaidų pasidalinimo tarp ministerijos ir trečiųjų juridinių asmenų principus, kad ateityje būtų išvengta panašių situacijų.

Klaipėdos uosto atstovė Dovilė Ringis BNS patvirtino, kad J. Narkevičius ir viceministras Vladislavas Kondtratovičius į uosto sąskaitą jau pervedė po 30 eurų. Pasak jos, už keliolikos žmonių pietus Baltarusijoje uostas sumokėjo 217 eurų.

Kelių direkcija taip pat patvirtino, kad J. Narkevičius grąžino Abu Dabyje pravalgytus pinigus. Už devynių žmonių, tarp kurių buvo trys ministerijos atstovai, vakarienę direkcija buvo sumokėjusi 713 eurų.

„Lietuvos geležinkelių“ atstovas Mantas Dubauskas pranešė, kad J. Narkevičiui ir dar trims ministerijos atstovams išsiųstos sąskaitos – vien ministras bendrovei turi sumokėti 26 eurus.

Opozicija vėl kviečia Narkevičių į Seimą

Opozicija bando dar kartą – trečiadienį, 15 val. – kviečia susisiekimo ministrą J. Narkevičių atvykti susitikti su Seimo opozicinių partijų frakcijomis ir pristatyti priimamus sprendimus dėl kuravimo sričiai priskirtų įmonių, jų valdymo, tai pat paaiškinti kitus aktualius klausimus. Susitikimas numatytas Seimo I rūmų Lietuvos Tarybų salėje, rašoma išplatintame pranešime.

Opozicija teigia, kad J. Narkevičius galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus. Dėl to į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) kreipėsi Seimo nariai konservatoriai Aistė Gedvilienė ir Arvydas Anušauskas.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis antradienį pareiškė, kad J. Narkevičiaus sprendimai gali būti svarstomi etikos aspektu, tačiau nėra pagrindo kelti klausimo dėl nepasitikėjimo juo.

Portalas delfi.lt skelbė, kad J. Narkevičius kartu su Lietuvos verslo konfederacijos vadovu Valdu Sutkumi ir Klaipėdos uosto atstovais spalio pradžioje pietavo Minske, o už pietus mokėjo uosto vadovai. „Lietuvos geležinkeliai“ patvirtino mokėję už ministro ir dar trijų ministerijos atstovų pietus Minske.

15min.lt rašė, kad už ministro vakarienę Abu Dabyje apmokėjo Lietuvos automobilių kelių direkcija, o Lietuvos paštas 2018 metų pavasarį mokėjo ne tik už tuometinio Seimo nario J. Narkevičiaus, bet ir už jos dukros, tuometinės Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Karolinos Narkevič pietus.

Didelio dėmesio taip pat sulaukė ministro sprendimas atleisti Lietuvos pašto valdybą ir skirti lėšų jo rinkimų apygardos keliams.

Populiariausi

Stasys Skauminas
18