Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.19 10:07

Venckienė iš Kauno tardymo izoliatoriaus išėjo į laisvę

atnaujinta 12.26

Iš JAV pargabenta buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė paleidžiama į laisvę už 10 tūkst. eurų užstatą, antradienį nusprendė Vilniaus apygardos teismas, patenkinęs jos gynėjų skundą. N. Venckienė iš Kauno tardymo izoliatoriaus antradienį išėjo į laisvę.

N. Venckienė žurnalistams sakė besijaučianti gerai, tačiau į daugiau klausimų neatsakė.

N. Venckienės pasitikti atvyko mama Laimutė Kedienė, teta Audronė Skučienė.

Teismas nusprendė paleisti

Teismas nusprendė, kad jai turi būti skiriama intensyvi priežiūra.

Sprendimas yra neskundžiamas.

Venckienė paleista į laisvę: teismo nuomone, jos išvykos į JAV negalima laikyti slapstymusi nuo teisėsaugos

Teisėja Aušra Bielskė, komentuodama sprendimo motyvus, teigė, kad N. Venckienė įtariama dėl keturių veikų, už kurias gali būti skiriama ne tik laisvės atėmimo bausmė. Taip pat prieš išvykstant iš Lietuvos jai nebuvo skirta jokia kardomoji priemonė ir nėra pagrindo manyti, kad N. Venckienė slapstysis.

„Pagrindinis teismo motyvas yra tas, kad pagal poniai Venckienei pateiktus įtarimus jai gresiančios bausmės nėra labai didelės ir suėmimo taikymas yra neadekvačiai per griežtas“, – žurnalistams sprendimą komentavo vienas iš trijų sprendimą priėmusių teisėjų Audrius Cininas.

Anot jo, A. Venckienei bus uždėta apykojė, ji bus paleista iškart, kai sumokės užstatą: „Manau, kad taip, šiandien.“

Kauno apylinkės teismas lapkričio 8 dieną nusprendė suimti keliais nusikaltimais įtariamą N. Venckienę dviem mėnesiams, motyvuodamas tuo, jog ji gali bėgti ir slėptis.

N. Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė sprendimą apskundė.

„Iš tiesų labai džiaugiuosi. Manau, kad tai yra teisingas sprendimas. Būtų pakakę ir paleidimo už užstatą, bet jeigu taikys ir intensyvią priežiūrą, tai šitos priemonės yra daug švelnesnės (už suėmimą – BNS)“, – BNS sakė N. Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė.

Klausiamas, ar skirtos priemonės užtikrins, jog N. Venckienė nesislapstytų nuo teisingumo, A. Cininas sakė, jog „ teismas neturi laiko mašinos ir negali patikrinti“.

Jis pabrėžė, kad pagal kaltinimus N. Venckienei teismai suformavę praktiką skirti nesusijusias su laisvės atėmimu bausmes, be to, buvusi teisininkė ir politikė jau beveik dvejus metus praleido JAV kalėjime.

„Atsižvelgiant į tai, kad ponia Venckienė Amerikos kalėjime ir čia jau išbuvo beveik dvejus metus, tai teismas siekia užkirsti kelią tokiai situacijai, kai jai skirtina bausmė yra mažesnė, nei jos faktiškai kalėjime praleistas laikas. Teismas siekia tam užkirsti kelią, jei dar nebuvo per vėlu“, – pabrėžė teisėjas.

Jis taip pat akcentavo, kad teismo nuomone, A. Venckienės išvykimo į Jungtines Valstijas prieš šešerius metus negalima laikyti slapstymusi nuo teisėsaugos.

„Teismas pasisakė, kad teismas negali vertinti ponios Venckienės išvykimo į JAV kaip slapstymosi, kadangi jai tuo metu jokios kardomosios priemonės nebuvo skirta“, – sakė A. Cininas.

N. Venckienės advokatė praėjusią savaitę prašė nušalinti kolegijai vadovaujančią teisėją Aušrą Bielskę ir Audrių Cininą dėl to, kad šie buvo priėmę sprendimą nagrinėdami Andriaus Ūso bylą. A. Ūsą N. Venckienės brolis Drąsius Kedys kaltino pedofilija. Tačiau kolegija nusprendė nenusišalinti, motyvuodama, kad šioje byloje nenagrinėtos su N. Venckienės įtarimais susijusios aplinkybės.

„Teismas iš tiesų nagrinėdamas bylą, kuri buvo prieš aštuonerius metus, pasisakė dėl kai kurių aplinkybių, susijusių su vaiko tvirkinimu, vykusiu Kaune. Tačiau, kaip mes žinome, jokių kaltinimų, susijusiu su tvirkinimu, poniai Venckienei nėra pareikšta“, – tikino jis.

Suėmimo siekęs prokuroras Darius Jakutis teigė, kad, jo vertinimu, jokia kita kardomoji priemonė, kaip tik suėmimas, nesukliudytų N. Venckienei ir vėl pabėgti.

Generalinė prokuratūra antradienį priimto teismo sprendimo nekomentuos, BNS sakė prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Vilniaus apygardos teismas šį skundą nagrinėjo po to, kai Kauno apygardos teismas nuo jo nagrinėjimo nusišalino vengdamas galimų abejonių dėl nešališkumo, nes čia N. Venckienė yra dirbusi.

Buvusi teisėja ir parlamentarė N. Venckienė į Lietuvą iš JAV pargabenta lapkričio 6 dieną. Jai pareikšti įtarimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei.

N. Venckienė įtarimus neigia ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Ji iš Lietuvos į JAV išvyko 2013 metais. Tais metais Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi