Lietuvoje

2019.11.19 10:05

Karbauskis ministro Narkevičiaus veiksmuose nemato problemų

atnaujinta 11.05
Gytis Pankūnas, LRT.lt, Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.11.19 10:05

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis tikina nieko blogo nematantis susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, kuris pastaruoju metu kritikuojamas dėl inicijuotų pokyčių Lietuvos pašte ir kelionės į Abu Dabį, veiksmuose.

„Žodis „skandalas“ šituo atveju tikriausiai nelabai taikytinas. Man taip atrodo“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis, paklaustas, kaip į skandalus įsiveliantį J. Narkevičių.

Jis neslėpė, kad koalicijos partneriai vertino susisiekimo ministro elgesį, tačiau nieko blogo J. Narkevičiaus veiksmuose neįžvelgė.

„Aš nematau problemų. Kol kas mes koalicijoje svarstėme dėl to, kas buvo. Tai yra tokie dalykai, kurie galbūt susiję su tam tikrais etikos klausimais, bet jie niekaip negali būti traktuojami pasitikėjimo ar nepasitikėjimo tema“, – tikino LVŽS lyderis.

Naujienų portalas 15min pranešė, kad J. Narkevičiaus vakarienę Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai), į kurį jis vyko spalio mėnesį, apmokėjo Lietuvos automobilių kelių direkcija. Portalas 15min vėliau paskelbė, kad šių metų kovą Lietuvos paštas apmokėjo ir jo dukros, tuometinės Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Karolinos Narkevič, pietus.

Susisiekimo ministras J. Narkevičius taip pat sulaukė kritikos ir dėl sprendimo atleisti Lietuvos pašto valdybą.

Opozicinio Liberalų sąjūdžio atstovai Seime ragina J. Narkevičių atsistatydinti.

Jei V. Pranckietis neteiktų K. Bartkevičiaus kandidatūros, pažeistų Konstituciją

Jeigu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis neteiktų į laisvą Seimo vicepirmininko postą valdančiųjų pasiūlytos frakcijos „Lietuvos gerovei“ atstovo Kęstučio Bartkevičiaus kandidatūros, tai būtų Konstitucijos pažeidimas ir prieš jį būti imtasi teisinių priemonių, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Jeigu jis to nepadarys, jis pažeistų du Konstitucinio Teismo išaiškinimus. Tą informaciją jis turi. Iš tikrųjų valdančioji dauguma turi turėti daugumą Seimo valdyboje ir teikimas turėtų būti. Jeigu to teikimo nebus, mes imsimės tam tikrųjų teisinių priemonių“, – sakė R. Karbauskis.

Jis neatsakė, kokios tai galėtų būti priemonės, tačiau pažymėjo, kad „bet kokiu atveju tai bus Konstitucijos pažeidimas, jeigu Seimo pirmininkas to nepadarys.“

Praėjusią savaitę Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui prabilus apie ketinimus susitikti su „valstiečių“ lyderiu R. Karbauskiu, jis pakartojo, kad tokiame susitikime turėtų dalyvauti visų valdančiųjų frakcijų seniūnai.

„Nesuprantu, ką aš galėčiau vienas su Seimo pirmininku aptarinėti. Yra koalicijos raštas, pasirašytas visų keturių frakcijų seniūnų. Dėl to derybos gali vykti tik su visų frakcijų vadovais“, – sakė R. Karbauskis.

Kaip ELTA jau skelbė, užimti laisvą Seimo pirmininko pavaduotojo kėdę valdantieji siūlo Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ nariui K. Bartkevičiui.

Seimo pirmininko pavaduotojo kėdė liko tuščia, atleidus iš šių pareigų „tvarkietį“ Remigijų Žemaitaitį.

Šiuo metu yra šeši V. Pranckiečio pavaduotojai – Rima Baškienė, Irena Degutienė, Irena Šiaulienė, Gediminas Kirkilas, Jonas Liesys, Arvydas Nekrošius.

Seimo statutas numato, kad Seimo pirmininko pavaduotojų yra ne daugiau kaip septyni.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt