Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.18 18:44

Poderskis apie „Vilniaus naktinį avilį“: kas kritikuoja „Radistus“ dėl šaltibarščių lėkštės – pasidomėkite jų veikla

LRT.lt 2019.11.18 18:44

Vilniaus širdyje planuojamos „Naktinio avilio“ kultūrinės erdvės istorijoje nerimstant aistroms, pasisakė Vilniaus savivaldybės administracijos vadovas Povilas Poderskis. Jis pažėrė argumentų, kodėl konkursą dėl šios vietos laimėjusios „Radisto“ Jono Nainio VšĮ „Idėja miestui“ projektas yra pranašesnis ir teigė, kad vertinta ne „Radistų“ veikla, o pateiktas pasiūlymas.

Konkursą laimėjus J. Nainio įstaigai, dabartinis „avilio“ patalpų Vilniaus g. 22 nuomininkas, UAB „Pramogų ir verslo idėjos“ direktorius Saulius Galdikas, kuris yra ir ten esančio baro „Vėjai“ bendraturtis, suabejojo konkurso rezultatais, tad savivaldybės sprendimą apskundė, tačiau teismas skundą atmetė, tad laimėtoju lieka J. Nainio projektas.

Kaip P. Poderskis teigia savo feisbuko paskyroje, pasikalbėjęs su komisijos nariais jis pats apžvelgė pasiūlymus, todėl dabar gali išdėstyti savo nuomonę, paremtą komisijos iš 8 narių įvertinimu. Anot P. Poderskio, nugalėjo geresnė idėja.

Jis pažymi, kad konkurso pagrindinė sąlyga nebuvo pritraukti kuo daugiau nevyriausybinių organizacijų į patalpas ir subnuomoti joms. „Naktinio avilio“ esmė – inovatyvios programos, kurios tarnautų prevencijai, sako jis.

„To komisija pasigedo pralaimėtojų pasiūlyme, kurie nors ir pasiūlė daug NVO organizacijų, tačiau tai neatskleidė jų idėjos, kokia bus jų prevencinė programa. Laimėjęs pasiūlymas neturėjo raštiškų sutikimų iš organizacijų, bet turėjo idėjas ir veiklas, kaip vykdys prevenciją. Žodiniai sutikimai buvo, berods buvo įtrauktos 5 organizacijos, todėl dalis komisijos narių nusprendė už tai skirti dalinį įvertinimą, kiti pasirinko įrašyti nulį. Net jeigu visi komisijos nariai į šį punktą būtų pažiūrėję grynai formaliai ir skyrę nulį – vis tiek būtų laimėjęs Radistų pasiūlymas“, – rašo P. Poderskis.

P. Poderskio teigimu, pralaimėjęs pasiūlymas turėjo daugiau partnerių, bet ne prevencinę programą – „jų partneriai labiau orientuoti į kovą su svaiginimosi žala, bet ne prevenciją“. Vilniaus savivaldybės administracijos vadovas teigia, kad išsiskyrė J. Nainio įstaigos „Idėja miestui“ siūlymas sukurti programas, kurios pritrauktų moksleivius.

„Komisijai patiko „Idėja miestui” pasiūlytas modelis – į prevenciją tikslines auditorijas pritraukti ne per apačioje veikiantį barą, o per unikalias ir inovatyvias programas. Kitaip tariant, čia išsiskyrė abiejų konkurso dalyvių pasiūlymai: VŠĮ „Idėja miestui” siūlė programas, kurios savaime pritrauktų jų pasirinktas tikslines auditorijas, pirmiausia – moksleivius. Taip pat ir radijas, kuris būtų vienas iš kanalų skleisti prevencinei informacijai“, – rašo P. Poderskis.

Savo įraše Vilniaus savivaldybės administracijos vadovas argumentavo, kad vertinta ne dabartinė „Radistų“ veikla, o pasiūlymas.

„Vieniems gali patikti „Vėjai”, kitiems Radistai, bet čia nebuvo vertinama jų dabartinė veikla, o pateiktas pasiūlymas. Tie, kas kritikuoja Radistus dėl vienos šaltibarščių lėkštės – galite labiau pasidomėti jų veikla ir nustebsite, kad su prevencija jie jau dabar dirba“, – rašoma jo įraše. (LRT.lt primena: Neseniai socialiniame tinkle Jonas Nainys ir Ignas Lelys pasidalijo vaizdo įrašu, kuris internete sulaukė nemažai atgarsio. „Radistas“ draugui davė 100 eurų, kad jis kavinėje numestų šaltibarščius nuo stalo.)

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kol kas nepasisako apie esamą situaciją, pasak P. Poderskio, jis šiuo metu atostogauja, bet jau sutarta susitikti su konkurso laimėtoju ir aptarti, „kaip užtikrinti, kad Naktinis avilys pasiektų visus numatytus tikslus, o nuogąstavimai būtų išsklaidyti“.

Konkursą pralaimėjęs S. Galdikas anksčiau minėjo, kad nugalėjęs projektas jam kelia ne vieną klausimą dėl tinkamumo. Buvęs tarybos narys, Vilniaus „naktinis meras“ Markas Adamas Haroldas taip pat išsakė abejonių dėl J. Nainio VšĮ idėjos.

„Kas man atrodo įtartina, tai, ar tikrai dalyvis (nugalėtojas – VšĮ „Idėja miestui“) turi galimybę ir yra pajėgus vykdyti savo pažadus. Pagal konkurso sąlygas buvo būtina pasakyti, kaip tiksliai bus ir su kuo jūs dirbat, o vieno žmogaus VšĮ negali visko padaryti. Kyla klausimas, kur finansai, kur popieriai“, – anksčiau LRT.lt sakė M. A. Haroldas.

Išsamiau apie „Vilniaus naktinio avilio“ situaciją – LRT.lt straipsnyje:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi