Lietuvoje

2019.11.18 17:40

Dar vienas Narkevičiaus akibrokštas: aiškintis konservatoriams ministras nepanoro

liberalai ragina ministrą atsistatydinti; atnaujinta 19.47
LRT.lt2019.11.18 17:40

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija antradienį planavo išsikviesti susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių į frakcijos posėdį, tačiau jame politiko nesulauks.

Pirmadienio vakarą, jau po 17 valandos konservatoriai teigia sulaukę ministro pranešimo, kad į susitikimą jis neatvyks.

„Ministras 17:05 val. atšaukė planuotą susitikimą su konservatoriais, nenurodydamas aiškių tokio sprendimo motyvų“, – pranešė TS-LKD komunikacijos vadovė Vytautė Šmaižytė.

Anot jos, ministras J. Narkevič į TS-LKD frakcijos posėdį vengia atvykti jau antrą kartą.

Konservatorių frakcijos Seime seniūno pavaduotojas Jurgis Razma pirmadienio rytą teigė, kad pastarųjų savaičių ministro manevrai tiek strateginiame Lietuvos sektoriuje, tiek keisti ir skandalu kvepiantys skrydžiai į JAE, kelia vis daugiau klausimų.

„Padėtis strateginiame Lietuvos sektoriuje darosi vis labiau panaši į neišmintingų sprendimų keliamą suirutę. Tikimės labai aiškių ministro atsakymų dėl situacijos Lietuvos pašte bei kitose Susisiekimo ministerijai pavaldžiose įmonėse, taip pat dėl jo komandiruočių bei nemokamų vakarienių“, - sakė TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma.

Ministrui „netikėtai pasikeitė darbotvarkė“

Vėliau pirmadienį Susisiekimo ministerija pranešė, kad ministras J. Narkevičius nevengia susitikti su Seimo liberalų ir konservatorių frakcijomis.

Pranešime teigiama, kad „dėl netikėtai pasikeitusios darbotvarkės“ su liberalų frakcijos seniūne Viktorija Čmilyte-Nielsen sutarta susitikimą nukelti į trečiadienį, o su konservatorių lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu tariamasi susitikti trečiadienį arba ketvirtadienį.

Liberalai ragina Narkevičių atsistatydinti

Liberalų sąjūdžio frakcija ragina susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių atsistatydinti dėl skandalų, į kuriuos jis pastaruoju metu įsivėlė. J. Narkevičius paskutinę akimirką dėl nenurodytų priežasčių atšaukė antradienį numatytą susitikimą su liberalais, kuriame ir turėjo pasiaiškinti savo kontroversiškai vertinamus veiksmus.

„Vos per kelis mėnesius viena sėkmingiausiai veikusių šalies institucijų – Susisiekimo ministerija tapo nesibaigiančių skandalų ir prasto darbo pavyzdžiu. To priežastis – po valdančiųjų vasarinės rokiruotės turime tokį susisiekimo ministrą, apie kurio darbus neišeina kalbėti, nes, tiesą sakant, nėra apie ką. Užtat kaip iš gausybės rago pilasi skandalai: nemotyvuotas ir, tikėtina, politiškai angažuotas nepriklausomų valstybinių įmonių valdybų išvaikymas, politinis turizmas į egzotinius kraštus mokesčių mokėtojų sąskaita ir norma tampantys užstaliniai renginiai, kuriems privalomai turi susimesti Susisiekimo ministerijos kuruojamos valstybinės įmonės“, – argumentus, kodėl J. Narkevičius nebegali eiti susisiekimo ministro pareigų vardino Ekonomikos komiteto narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.

Primename, kad susisiekimo ministras J. Narkevičius, pastarąją savaitę viešėdamas Abu Dabyje, už prabangią vakarienę nusprendė iš komandiruotei skirtų pinigų nemokėti ir pasinaudojo Lietuvos automobilių kelių direkcijos, pavaldžios Susisiekimo ministerijai, lėšomis.

Susisiekimo ministerija skelbia, kad dviejų dienų komandiruotės išlaidos kelionei ir apgyvendinimui Abu Dabyje trims asmenims sudarė 4236,45 euro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt