Lietuvoje

2019.11.18 17:24

Lietuvos valstybės vadovai sveikina kaimyninę Latviją su nepriklausomybės diena

LRT.lt2019.11.18 17:24

Lietuvos vadovai pasveikino Latviją, mininčią šalies nepriklausomybės paskelbimo 101-ąsias metines.

Sveikindamas Latviją, prezidentas Gitanas Nausėda sako neabejojantis, kad bendromis vertybėmis grįsta lietuvių ir latvių draugystė tik stiprės ir atvers kelius naujoms iniciatyvoms kultūros, meno, mokslo ir verslo srityse.

„Mūsų žmones sieja kaimynystė, baltiška tradicija ir bendra istorinė patirtis siekiant nepriklausomybės. Kitais metais Lietuva ir Latvija džiugiai minės prasmingą valstybingumo sukaktį – nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Neabejoju, kad bendromis vertybėmis grįsta lietuvių ir latvių draugystė tik stiprės ir atvers kelius naujoms iniciatyvoms kultūros, meno, mokslo ir verslo srityse“, – teigiama G. Nausėdos sveikinime.

Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis pasidžiaugė abiejų tautų vienybe ir tvirta partneryste Europos Sąjungoje ir NATO, taip pat pabrėžė bendrus saugumo iššūkius.

„Kasmetinis Baltų vienybės dienos minėjimas, grindžiamas broliškais ryšiais, glaudžia kaimynyste ir bendra istorine patirtimi, rodo, kad mūsų abiejų baltiškų tautų bendrystė toliau stiprėja”, – sakoma premjero S. Skvernelio sveikinime.

LRT.lt primena, kad 1918-ų metų lapkričio 18-ą dieną Nacionaliniame teatre susirinkusi Latvijos liaudies taryba paskelbė Latvijos respublikos nepriklausomybę.

Populiariausi