Lietuvoje

2019.11.18 16:14

Baltarusijai sukilimo vadų laidotuvėse Vilniuje atstovaus vicepremjeras

Vaidotas Beniušis, BNS 2019.11.18 16:14

Devynioliktojo amžiaus sukilimo vadų laidotuvių ceremonijoje Vilniuje Baltarusijai atstovaus vicepremjeras Igoris Petrišenka, pirmadienį pranešė Baltarusijos užsienio reikalų ministerija.

Iškilmingos ceremonijos metu penktadienį karstai su Lietuvos sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko bei dar 18 sukilėlių palaikais iš Vilniaus katedros procesijoje bus vežami į Senųjų Rasų kapines, pakeliui sustojant ties Aušros vartais.

Čia skambės aplinkinių bažnyčių varpai ir giedamos maldos lietuvių, lenkų ir baltarusių kalbomis, sukilėlius pagerbs Lietuvos ir Lenkijos garbės sargybos kariai.

Senųjų Rasų kapinių koplyčią procesija turėtų pasiekti apie trečią valandą popiet, čia numatomi Lietuvos ir Lenkijos prezidentų Gitano Nausėdos ir Andrzejaus Dudos (Andžejaus Dudos) pasisakymai.

Ceremoniją gyventojai Katedros aikštėje galės stebėti dideliuose ekranuose, ją taip pat transliuos Lietuvos ir Lenkijos televizijos.

Į renginį taip pat atvyksta vyriausybių atstovai iš Latvijos ir Ukrainos.

Lietuvos ir Lenkijos sukilimas prieš Rusijos imperiją vyko 1863-1864 metais. Sukilimo vadams 1864 metais buvo įvykdyta mirties bausmė. Palaidojimai rasti 2017 metais tvarkant Gedimino kalno šlaitus.