Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.18 14:22

Lenkijos prezidentas Duda Vilniuje lankysis ketvirtadienį ir penktadienį

BNS 2019.11.18 14:22

Į Lietuvą darbo vizito ketvirtadienį atvyks Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda.

Čia jis su pirmąja ponia Agata Kornhauser-Duda viešės dvi dienas, pirmadienį pranešė Prezidentūra.

Ketvirtadienį A. Duda kartu su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda dvišaliame susitikime aptars politinius ir ekonominius santykius, regioninio ir energetinio saugumo klausimus, bendradarbiavimą NATO, Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės darbotvarkes, rašoma pranešime.

Penktadienį A. Duda su žmona dalyvaus iškilmingoje 1863-1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių laidotuvių ceremonijoje, taip pat joje dalyvaus ir Baltarusijos bei Ukrainos valstybių atstovai.

Pasak G. Nausėdos, Gedimino kalne atrasta sukilimo vadų ir dalyvių kapavietė mena skaudžią Lietuvos patirtį, ilgametę kovą su priespauda ir pavergimu.

„Laidotuvių ceremonija, kuriai ruošiasi visa Lietuva, liudija apie mūsų pagarbą praeities didvyriams ir patriotizmo vertybėms. Tie, kurie jau seniai užbaigė žemiškąją kelionę, įkvepia mus meile savo šaliai“, – pranešime spaudai teigė G. Nausėda.

Pranešime taip pat teigiama, kad vykstant laidotuvių procesijai į Rasų kapines, skambės Vilniuje ir Varšuvoje esančių bažnyčių varpai.

Lietuvos ir Lenkijos sukilimas prieš Rusijos imperiją vyko 1863-1864 metais. Sukilimo vadams 1864 metais buvo įvykdyta mirties bausmė. Palaidojimai rasti 2017 metais tvarkant Gedimino kalno šlaitus.

Archeologams Gedimino kalne pavyko atrasti 20 sukilėlių palaikų iš 21. Sukilėlių ir jų vadų Zigmanto Sierakausko bei Konstantino Kalinausko palaikus palaidoti Rasų kapinėse nuspręsta prieš metus. Sukilėlių vardai bus užrašyti lietuvių, lenkų ir baltarusių kalbomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi