Lietuvoje

2019.11.18 14:17

Dėl didelės chromo taršos – nerimas Klaipėdoje: padėtis rimta, bet ekstremali padėtis dar neskelbiama

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.18 14:17

Klaipėdos šiaurinėje miesto dalyje nustačius taršą chromu, ekstremalioji padėtis nepaskelbta. Taip nusprendusi ekstremalių situacijų komisija nutarė, kad reikia dar vienų tyrimų.

Klaipėdos „Vitės“ progimnazijos teritorija aptverta „Stop“ juosta – nuo tada, kai paskelbta, kad stadione užterštumas chromu viršija normas dvylika kartų.

„Vadovaudamiesi rekomendacijomis, aptvėrėme stop juostomis stadioną, tą žaliąją veją, kur dar lapai yra šiuo metu grėbiami sparčiai, intensyviai, o vaikai eina į lauką ant kietosios dangos“, – sako „Vitės“ progimnazijos direktorė.

Direktorė džiaugiasi prieš kelias savaites pakeista asfalto danga prie mokyklos – bent jau ji neįsigėrusi chromo. Tačiau tėvams dėl to neramiau – jie veda vaikus tirti kraujo.

„Ką daryti mums, tėvams, kurie veda ten vaikus mokytis, ar užtenka mums dėti vaikams kaukes ir plauti rankas – aš manau, kad to neužtenka, ar gali vaikai eiti išvis į lauką ten žaisti?“, – teigia „Veiklių mamų klubo“ vadovė.

Susirinkusi Ekstremalių situacijų komisija nusprendė uostamiestyje ekstremaliosios padėties neskelbti.

„Situacija kelia nerimą ir ją reikia vertinti labai rimtai, tai yra faktas, kuria apimti, kurias teritorijas, kiek nukasti, kiek užtverti, kurias iš viso apriboti, kur drausti kokias veiklas, čia darbas daugelio institucijų, intensyvus čia ir dabar“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Lyginat 2006, 2010 metų tyrimų duomenis ir dabartinius, chromo tarša čia mažėja – viršyta ir po 18 kartų, tik tuomet apie tai nepranešta.

„Būklė tikrai yra pagerėjus, vadinasi, mano tokia būtų išvada, mokslinė išvada, gali būti, kad tai ankščiau buvusios kažkokios užtaršos židiniai, likučiai, o dabar uždavinys – žiūrėti, kad nepriaugintume“, – teigia Gamtos tyrimų centro vyresnysis mokslo darbuotojas.

Kitąmet savivaldybės užsakymu bus atliekamas išsamus dirvožemio tyrimas, mėginiai bus imami 30-yje vietų. Praėjusią savaitę iš gyventojų paimti užaugintų produktų mėginiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt