Lietuvoje

2013.01.30 15:55

Nuo ketvirtadienio Alytuje nedirbs nė viena mokykla

ELTA2013.01.30 15:55

Dėl gripo epidemijos nuo ketvirtadienio Alytuje neveiks nė viena mokykla. 

Dėl gripo epidemijos nuo ketvirtadienio Alytuje neveiks nė viena mokykla.

„Šiandien iš 17 mokyklų, pamokos nevyko dvylikoje“, – radijui FM99 sakė Alytaus miesto savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

Mokiniai į Alytaus mokyklas neis vieną savaitę, į mokyklos suolus sugrįš kitą trečiadienį bei ketvirtadienį. Beje, planuotos papildomos pradinukų atostogos, turėjusios prasidėti vasario 11 dieną, taip pat Alytuje perkeltos į šią savaitę.

Gripo epidemijos metu, jei moksleivių sergamumas gripu ar ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis viršija 20 proc., mokyklų ar kitų ugdymo įstaigų vadovams rekomenduojama nutraukti ugdymo procesą.

Šalyje gripo epidemiją skelbia trečdalis savivaldybių. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, gripo epidemijos paskelbtos Prienų, Rokiškio rajonuose, Kauno mieste ir rajone, Kėdainių, Raseinių, Kaišiadorių rajonuose, Kazlų Rūdoje, Alytaus mieste, Telšių, Jonavos, Lazdijų, Radviliškio rajonuose, Šiaulių mieste, Panevėžio mieste ir rajone, Joniškio, Marijampolės, Ukmergės rajonuose, Klaipėdos mieste ir Rietave.

Gripo epidemiją galima skelbti, kai sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos ligomis siekia ne mažiau kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.