Naujienų srautas

Lietuvoje2015.08.21 13:53

Išaugus gaisrų pavojui, stiprinama priešgaisrinė miškų apsauga

BNS 2015.08.21 13:53

Dėl sausų orų išaugus gaisrų pavojui, miškuose stiprinama priešgaisrinė apsauga. Molėtų apylinkėse ir Kuršių nerijoje rengiami reidai tikrinti, ar poilsiautojai ir lankytojai nedegina ugnies draudžiamose vietose.

Dėl sausų orų išaugus gaisrų pavojui, miškuose stiprinama priešgaisrinė apsauga. Molėtų apylinkėse ir Kuršių nerijoje rengiami reidai tikrinti, ar poilsiautojai ir lankytojai nedegina ugnies draudžiamose vietose.

Aplinkos viceministras Linas Jonauskas sako, kad savaitgalį Kauno, Dubravos, Prienų ir Kaišiadorių urėdijose gaisringumas gali pasiekti aukščiausią penktą klasę.

„Tai reiškia, kad bus dar didesnis pavojus gaisrui kilti ir atitinkamai mūsų miškų pareigūnai yra pasirengę ir budi“, – BNS penktadienį sakė viceministras.

Pasak jo, didžiausias pavojus miškams kyla ten, kur daugiausiai poilsiautojų, todėl aplinkos apsaugos pareigūnai ir miškininkai savaitgalį atidžiau stebės paežeres miškingose teritorijose.

L. Jonausko teigimu, vien per šią ir praėjusią savaitę miškuose kilo beveik 30 gaisrų. Per visus metus miško gaisrų iš viso buvo 186.

„Nepilna dviejų savaičių statistika verčia sunerimti. Orai nesitaiso, lietaus nenumatoma. Situacija yra tikrai labai rimta, todėl pareigūnai yra pasirengę“, – kalbėjo viceministras.

Penktadienį Molėtų miškuose rengiamas aplinkosaugininkų reidas, kurio metu bus tikrinama, kaip poilsiautojai ir miškų lankytojai laikosi taisyklių, ar nekuria laužaviečių neleistinose vietose. Kuršių nerijoje ketvirtadienį įvedus lankymo miškuose apribojimus, jų laikymąsi prižiūrės iš atsakingų pareigūnų sudaryta priešgaisrinė prevencinė komisija.

„Prevenciškai važinėsime tamsiu paros metu, vakarais, kad žmonės nepiktnaudžiautų: nekurtų laužų, nekeptų miškuose neleistinose vietose šašlykų“, – BNS sakė Neringos savivaldybės administracijos Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjas Raimondas Žičkus.

Reidus komisija planuoja vykdyti maždaug tris kartus per savaitę tol, kol nerijos miškuose išsilaikys aukšta gaisringumo rizika. R. Žičkus pabrėžė, kad reidai bus vykdomi prevenciškai, neturint tikslo nubausti pažeidėjus.

„Važiuojame, aiškiname žmonėms, kad negerai daro, paprašome užgesinti laužus“, – kalbėjo jis.

Savivaldybės atstovo teigimu, iki šiol ankstesniais metais pasitaikę pažeidėjai buvo gana geranoriški, todėl bausti jų neteko. Vis dėlto esant reikalui prevencinė komisija gali skirti iki 100 eurų siekiančią baudą.

Šiuo metu beveik visų Lietuvos miškų urėdijų teritorijose fiksuojamas ketvirtos klasės gaisringumas.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, Lietuvoje lietaus nenumatoma bent iki kito trečiadienio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi