Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.17 15:41

Iš lietuvių švietimo bendruomenės Britanijoje – prašymas Lietuvos politikams dėl mokyklų statuso

LRT.lt 2019.11.17 15:41

Pasaulio lietuvių metams skirtas LRT laidų ciklas „Keturi milijonai“ pastarosiomis dienomis lankosi Didžiojoje Britanijoje, kur bendrauja su ten įsikūrusiais lietuviais.

Šį kartą LRT RADIJO žurnalistai kalbėjosi su Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininke Alvija Černiauskaite, kuri sako, jog bendruomenė šiuo metu ruošia politinį prašymą Lietuvai, kurio esmė bus lituanistinių mokyklų, kurios itin svarbios gausioje lietuvių bendruomenėje Didžiojoje Britanijoje, pripažinimas ir statuso įtvirtinimas.

„Pasiūlymas yra iniciuojuotas Airijos lietuvių, o jo esmė yra ta, kad jau daug metų lituanistinės mokyklos vadovai ir atstovai siekia, kad būtų įvirtintas jų statusas. Šiuo metu, vaikas net baigęs kelias klases lituanistinėje mokykloje, ir niekas jam negalioja. Yra labai daug stiprių mokyklų, kurios vykdo mokymus pagal Lietuvos švietimo bendruosius planus ir laiko standartizuotus testus ir vaikai yra aukšto lygio. Siekiame tai, kad tas mokslas būtų pripažintas ir Lietuvoje“, – sakė A. Černiauskaitė.

Anot Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkės, jau nuo 2016-ųjų yra pripažinta, kad mokytojai, dirbantys lituanistinėje įstaigoje, grįžę į Lietuvą stažas nenutraukiamas, tačiau ne į socialinį stažą, iš kurio mokama pensija.

„Labai daug lituanistinių mokyklų mokytojų dirba ir savanoriškais pagrindais ir jų visi tie metai į pensiją nesiskaičiuoja. Tačiau jie juk taip pat tarnauja Lietuvai, jie moko vaikus lietuvių kalbos. Kai kuriose šalyse mokytojai važiuoja kelis šimtus kilometrų, kad pravestų keletą pamokų. Darbas milžiniškas, nes dar papildomai ruošiamos įvairios programos, todėl tai taip pat svarbu, kad Lietuva juos pripažintų kaip tarnaujančius Lietuvai“, – kalbėjo Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė.

Projektas „4 milijonai“. Alvija Černiauskaitė: siekiame, kad lituanistinėse mokyklose įgytos žinios būtų pripažintos kaip tikras išsilavinimas

LRT.lt primena, kad Didžiojoje Britanijoje šiuo metu gyvena daugiau nei 200 tūkstančių lietuvių, tad čia veikia lietuvių bendruomenės, šeštadieninės mokyklos, nesunku rasti lietuviškų kavinių, parduotuvių.

Emigrantai gali žaisti Britanijos lietuvių krepšinio lygoje, varžytis protų kovose lietuvių kalba ir rinktis iš daugybės kitų renginių, skirtų lietuviams.

Visas projekto „Keturi milijonai“ naujienas ir Didžiosios Britanijos lietuvių istorijas nuo lapkričio 18 d. sekti kviečiame visose LRT platformose: LRT RADIJO laidose „Ryto garsai“, „Lietuvos diena“ bei „60 minučių“, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“. Taip pat pokalbius su lietuviais emigrantais stebėkite gyvai ir LRT „Facebook“ paskyroje bei naujienų portale LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi