Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.16 16:30

Jonavos medikai jaučiasi apgauti: tikina, kad ligoninės skolų kupra mažinama jų atlyginimų sąskaita

Jonavos ligoninės medikai sako nesulaukę žadėtų didesnių atlyginimų – esą nors ligoninė, ministerijai pakėlus sveikatos priežiūros paslaugų įkainius, uždirbo papildomų lėšų, šios lieka ligoninės biudžete.

Savivaldybės vadovai sako, kad didesnių atlyginimų ir nebus, nes ligoninė vien per šiuos metus patyrė 300 tūkstančių eurų (trečdalį milijono eurų) nuostolį. Sveikatos apsaugos ministras sako, lėšomis, skirtomis medikų algoms kelti, ligoninės nuostoliai neturėtų būti dengiami.

Darbuotojų nuotaikos blogos

Darbuotojų nuotaikos blogos, sako Jonavos ligoninės Terapijos skyriaus vedėjas Raimundas Aleknavičius, jau rugsėjį su kolegomis laukęs didesnio atlyginimo.

Jo žiniomis, ministerijai padidinus paslaugų įkainius, rugsėjį ligoninė uždirbo per 44 tūkstančius eurų. Sveikatos apsaugos ministerija skelbė, kad pakėlus įkainius, medicinos darbuotojų algos galės didėti iki 15 procentų, tačiau jonaviečiai medikai didesnių atlyginimų negauna.

„Sunku paaiškinti, protu nesuvokiama, gal būtų galima paaiškinti taip, kad mes susitarėme įvykdyti pareigas, tai yra gydyti žmones, kurie yra Jonavos gyventojai, Jonavos rajono gyventojai, ir staiga administracija ligoninės ir savivaldybės atstovai elgiasi kaip kokie kelio plėšikai“, – sako Jonavos ligoninės Terapijos skyriaus vedėjas Raimundas Aleknavičius.

Ligoninės profesinės sąjungos pirmininkas su savivaldybe susirašinėja ne tik dėl atlyginimų – nuo balandžio ligoninė – be nuolatinio vadovo ir nežinia slegia.

„Ar čia numatoma, kad išliks daugiaprofilinė, regioninė ligoninė kaip dabar yra, ar liks tik slaugos ir terapijos skyrius, tai tada visiškai suprantamas toks nieko neveikimas ir darbuotojams sudaroma psichologiškai sunki darbo aplinka ir nuolatinis stresas“, – tvirtina Jonavos ligoninės profesinės sąjungos pirmininkas Artūras Šalaševičius.

Vadovas komentuoti atsisako

Laikinasis ligoninės vadovas komentuoti situacijos į kamerą nenori, tuo metu ligoninės steigėja Jonavos savivaldybė sako, kad medikų atlyginimų nėra iš ko kelti. Esą jie anksčiau ir taip didinti ne kartą.

„Ir pastarieji metai, ir šie yra neigiamas finansinis rezultatas, todėl ligoninė išleidžia daugiau negu per ligonių kasas ji uždirba, galima sakyti, negu gauna pajamų. Šiandien skirtumas yra apie 300 tūkstančių eurų“, – aiškina Jonavos rajono vicemeras Eugenijus Sabutis.

Sveikatos apsaugos ministras sako, savivaldybė turi imtis pertvarkų, kad ligoninė nedirbtų nuostolingai.

„Mes negalime įpareigoti įstaigų, nes steigėjas yra savivaldybė, kad tuos pinigus, kuriuos mes skiriame papildomai per įkainį, kad vis tik įstaiga neatiduotų skolų nurašinėjimui, o kad atiduotų medikams“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jonavos rajono valdžia nežino, kada ligoninė turės nuolatinį vadovą ir kol kas neturi plano, kaip mažins nuostolius. Vicemeras sako, kad galbūt juos dengs savivaldybė iš savo biudžeto, bet tam dar turėtų pritarti rajono politikai.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 07.07 min.:

Žinios. Jonavos medikų nepasitenkinimas: nors ligoninė uždirbo papildomų lėšų, šios lieka ligoninės biudžete
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi