Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.16 15:48

Siūlo keisti Darbo kodeksą, kad įvairiomis ligomis sergantys darbuotojai nebūtų diskriminuojami darbe

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.11.16 15:48

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija inicijuoja Darbo kodekso pataisas, kad įvairiomis ligomis sergantys žmonės nebūtų diskriminuojami darbe. Pasak asociacijos prezidento Šarūno Narbuto, pataisomis siekiama ne tik draudimo diskriminuoti dėl sveikatos būklės, bet ir nuosekliai reguliuoti šį procesą. 

„Darbo kodekse mes siūlome penkių straipsnių pakeitimus. Yra vienas straipsnis, 26-tas, kuris ir kalba apie diskriminacijos rūšis, kokios yra draudžiamos. Ten įrašyti, kad būtų diskriminacijos draudimas ir dėl sveikatos būklės“, – teigia Š. Narbutas.

Anot jo, kitų keturių nuostatų keitimas susijęs su neatitikimais: „Kitų nuostatų keitimas susijęs su tuo, kad tas, kas rengė Darbo kodekso, kai kuriais atvejais pražiūrėjo. Atrodo, jeigu slaugo neįgalų asmenį, žmogus apsaugą turi, bet, jeigu pats yra neįgalusis arba sunkia liga serga, tai tos apsaugos neturi. Kituose keturiuose straipsniuose tai tiesiog reikalinga suvienodinti.“

Jis atkreipia dėmesį, kad Seime rudenį nuskambėjo naujos redakcijos Lygių galimybių įstatymas, kuriame atsiranda susietoji diskriminacija. „Mes ir ten siūlome įrašyti diskriminacijos draudimą dėl sveikatos būklės“, – sako Š. Narbutas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi