Lietuvoje

2019.11.16 13:49

Iš Alytaus gaisravietės išvežta šimta tonų atliekų, bet darbų pabaigos dar nematyti

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.11.16 13:49

Bendrovės „Toksika“ vadovai teigia, kad iš Alytaus padangų gaisravietės jau išvežta 400 tonų pavojingų kietųjų atliekų. Tačiau įmonės komercijos vadovas Lukas Andronavičius neprognozuoja, kiek laiko prireiks, norint išvežti likusias atliekas.

Anot L. Andronavičiaus, atliekų kiekiai dideli, o darbus sunkina sugriuvusios pastatų konstrukcijos ir pavojingų medžiagų susimaišymas su betonu.

L. Andronavičiaus teigimu, siekiama veikti kuo sparčiau, nes pavojingos atliekos po atviru dangumi kelia pavojų žmonių sveikatai ir aplinkai.

„Netvarkyta vieta liks didžioji gaisravietės vieta, kur buvo sugriuvę pastatai, susimaišę su gelžbetoniu, metalinėmis konstrukcijomis, padangų produkcija, dar nesudegusiomis padangomis. Tos medžiagos, būdamos po atviru dangumi, neišvengia kritulių. Kaip tyrimai rodo, vanduo yra užterštas. Tai nėra naudinga nei gamtai, nei žmonėms.

Labai sudėtinga prognozuoti, nes vaizdas – gana bauginantis, kiekiai atrodo labai dideli, bet viskas priklauso nuo to, kada bus pradėta tvarkyti, kaip bus rūšiuojama ir kokios technologijos pasirenkamos. Atliekos yra netipinės, susidariusios ne gamyboje, o po gaisro. Taip pat ir patys pastatai, jų būklė, darbo sąlygos, kuriomis reikia surinkti atliekas, nėra tipinės“, – nurodo L. Andronavičius.

Gaisras Alytaus įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną. Aplinkos ministras yra sakęs, kad gamtai padaryta žala gali siekti 5 mln. eurų.

Nukentėję nuo padangų gaisro ūkininkai, verslininkai, gaisrininkai bei kitos tarnybos jau paprašė valstybės kompensuoti 46 tūkst. eurų žalos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.