Lietuvoje

2019.11.16 11:20

Siūloma nutraukti valstybinį finansavimą privačioms ugdymo įstaigoms

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.11.16 11:20

Į rengiamą nacionalinį susitarimą dėl švietimo socialdemokratai ragina įrašyti pasiūlymą nutraukti valstybinį finansavimą privačioms ugdymo įstaigoms.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras patvirtina, kad svarstoma galimybė apriboti finansavimą pelno siekiančioms privačioms mokykloms.

Socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė sako, kad privačios mokyklos, kurių yra apie 70, per metus iš valstybės gauna apie 22 mln. eurų.

Jos manymu, šio finansavimo reikėtų atsisakyti, nes tokia praktika sudaro nevienodas galimybes skirtingas pajamas gaunančių šeimų vaikų ugdymui. Be to, valstybinėse mokyklose trūksta pinigų mokytojų atlyginimams.

Ministras Algirdas Monkevičius sako šiuo metu rengiamas projektas, kurį svarstytų Seimas dėl pelno siekiančių mokyklų finansavimo iš biudžeto ribojimo.

Privačių mokyklų šalininkai teigia, kad nesvarbu, kokioje mokykloje vaikas mokosi – mokinio krepšelio lėšos jam turėtų būti skiriamos.

Socialdemokratai ketina prašyti Konstitucinio Teismo išaiškinimo, ar privačių mokyklų finansavimas nepažeidžia viešojo intereso.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.