Lietuvoje

2015.08.21 10:29

Lietaus tikėtis galima nebent kitą savaitę

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.08.21 10:29

Artimiausiomis dienomis vis labiau šils, išliks sausa. Šioks toks lietus numatomas tik kitos savaitės viduryje, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Artimiausiomis dienomis vis labiau šils, išliks sausa. Šioks toks lietus numatomas tik kitos savaitės viduryje, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Penktadienį Lietuvos orus ir toliau lems anticiklonas, tad dangus vėl bus beveik giedras, plaukios tik keli pavieniai balti debesėliai. Temperatūra kils iki 21–25 laipsnių, pietvakariniuose rajonuose gali sušilti ir iki 26 laipsnių.

Savaitgalį didesnių pokyčių nesulauksime. Vyraus mažai debesuoti, sausi ir ramūs orai, o temperatūra ir dienomis, ir naktimis taps šiek tiek aukštesnė. Šeštadienio naktį oras vės iki 7–12 laipsnių, dieną saulė sušildys iki 23–26 laipsnių.

Sekmadienio naktį temperatūra bus 9–14, o dieną lepins 23–27 laipsnių šiluma.

Lietaus tikimybė nedidelė išliks ir kitos savaitės pradžioje. Vėjas bus nestiprus ir pūs iš rytų, pietryčių. Naktimis temperatūra svyruos tarp 10–15 laipsnių. Pirmadienio dieną vis dar džiugins 23–27 laipsnių šiluma.

Antradienį šiek tiek padidės debesuotumas ir šils iki 22–25 laipsnių.

Trečiadienį greičiausiai turėtume sulaukti per visą Lietuvą praslinksiančio atmosferos fronto, kuris atneš trumpą lietų. Jį lydėti gali ir perkūnija. Temperatūra dėl debesų ir lietaus bus žemesnė – svyruos tarp 17–22 laipsnių.

Beveik visoje Lietuvoje išlieka didžiulis miškų gaisringumas ir artimiausiomis dienomis tik didės, tad miškuose reikėtų elgtis kuo atsargiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.