Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.15 15:21

Nesusitaria, kaip išvalyti po Alytaus gaisro užterštą vandenį

ims naujus vandens mėginius ir tirs

Alytuje susirinkę mokslininkai, aplinkosaugininkai, vandens tiekėjai ir savivaldybė nesutarė, kaip išvalyti užterštą vandenį. Išsiskyrus nuomonėms dėl skirtingų tyrimų rezultatų, nutarta, policijai prižiūrint, paimti naujus vandens mėginius ir tyrimus pakartoti keliose laboratorijose.

Aplinkos apsaugos agentūra skelbia, esą vanduo užterštas tik cinku. Savivaldybė remiasi kitais tyrimais, kur nurodyta, kad vanduo užterštas aromatiniais angliavandeniliais, kietaisiais metalais. Mokslininkai sako, kad dioksinas, randamas užterštame piene, gali būti nusėdęs nuotekų valyklų dumble.

Kaip bus išvalyta 50 tūkstančių kubų per gaisrą rezervuaruose susikaupusio vandens, sprendimą priimti žadama per dvi savaites.

Daugiausia – 30 tūkstančių kubų pirmą parą naudoto gaisrui gesinti vandens yra įmonės „Dzūkijos vandenys“ nuotekų valykloje. Vandens taip pat susikaupė buvusiame lietaus rezervuare po gaisraviete. Padangų perdirbimo įmonės rūsiuose buvęs vanduo perpumpuotas į Šilumos tinklų rezervuarą.

Alytaus miesto savivaldybės vadovai sako, kad jie taip pat dar konsultuosis su kitais mokslininkais.

„Dėl miesto nuotekų įrenginių „Dzūkijos vandenys“ nusipirko fokulianto, padarė sodinimą, mūsų pirminiai tyrimai rodo, kad kažko pavojingo nėra. Tai nuspręsta paimti pakartotinį eksperimentą, tas vanduo tyrimams bus paimtas kelioms laboratorijoms pirmadienį, tyrimas trunka 10 dienų. Kadangi išsakytas toks nepasitikėjimas mūsų laboratorija, tai kartosim per kelias laboratorijas“, – tvirtina Aplinkos ministerijos atstovas Raimondas Sakalauskas.

„Ieškosime sprendimų, kaip rasti pasiūlymus, kad nereikėtų laukti tas 14 dienų. Kol bus tyrimas, o ką daryti, mes patys darysime. Pirminis siūlymas, be abejo, per smėlį praleisti ir nusodinti kiek įmanoma tų kietųjų dalelių ir sunkiųjų metalų, paskui įvairiais būdais, pridedant tam tikrų medžiagų, jį išvalyti, perleisti per mūsų valymo įrengimus ir tik toliau leisti į Nemuną“, – sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 2 min.:

Žinios. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė Gitano Nausėdos siūlymui nuo kitų metų labiau didinti pensijas
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi