Lietuvoje

2019.11.15 12:30

Įrengtoje poilsiavietėje su paplūdimiu Kėdainiuose aptikta masinė kapavietė

vietos politikai ignoravo istorikų pastabas?
rinkosaikste.lt, LRT.lt2019.11.15 12:30

Mažiau nei savaitę Kėdainiuose dirbantys archeologai baigiamoje įrengti poilsiavietėje su paplūdimiu aptiko masinę kapavietę.

Kaip rašo Kėdainių krašto naujienų portalas rinkosaikštė.lt, istorikai mano, kad rasti palaikai – ne tik pokaryje sušaudyti miestelėnai, bet galimai ir partizanai.

„Ar tai partizanų palaikai, negalime teigti. Neradome jokių jų asmeninių daiktų. Nėra net ir drabužių sagų. Kol kas galime sakyti tai, kad tai žmonių palaikai, pakankamai padrikai sumesti į masinę duobę. Kasinėjimus atlikome trijose vietose, o palaikus radome dviejose zondažinėse žvalgomosiose duobėse. Greičiausiai jų gali būti visoje Skongalio užtvankos teritorijoje, tačiau norint tai nustatyti, ateityje reikėtų platesnių tyrimų ar projektų. Šis mūsų darbas – mažos apimties,“ – naujienų pasakojo archeologė Diana Oleinik.

Kėdainiuose atrastus palaikus archeologai gabena į Vilnių, kur su jais dirbs ir antropologinę analizę atliks antropologai.

Rinkosaikste.lt teigimu, sprendimą Skongalio užtvankos teritorijoje įrengti poilsiavietę su maudymviete priėmę politikai ne kartą buvo perspėti, jog kėsinasi į istorinę atmintį.

Istoriko Vaido Banio teigimu, akivaizdu, jog dabartiniai radiniai, kurie vienas po kito išaiškėja pastarosiomis dienomis, kai yra iškasami kūnai, tai yra faktas, kad Skongalis yra vienas paminklas.

„Dabar turėtų būti kitaip pasižiūrėta į tą pliažo kompleksą. Aš suprantu, dabar jau pliažo nebeiškelsi, bet bent jau paminklo aplinka, kuri, palyginus su šviežiai sutvarkyta ir bent jau kol kas blizgančia pliažo infrastruktrūra atrodo labai varganai, o pats paminklas dumble paskendęs, turėtų būti sutvarkyta. Šitaip neturėtų būti jokiais būdais“, – sako istorikas V. Banys.

Rinkosaikste.lt rašo, kad poilsiavietės ir paplūdimio įrengimas kainavo apie 700 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt