Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.15 09:54

Vilniaus teisėjai nenusišalino, sprendimas dėl Venckienės skundo žadamas antradienį

advokatė prašo paleisti Venckienę už 10 tūkst. eurų užstatą

Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija sprendimą dėl buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės skundo turėtų paskelbti antradienį.

„Sprendimą numatyta skelbti antradienį, dešimtą valandą. Šiandien buvo vienas sprendimas – teismas nenusišalino pagal įtariamosios gynėjos pareiškimą dėl nušalinimo, kad du iš kolegijos narių yra nagrinėję Andriaus Ūso bylą“, – žurnalistams penktadienį teisme sakė prokuroras Darius Jakutis.

Pasak D. Jakučio, N. Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė prašo teismo paleisti N. Venckienę už 10 tūkst. eurų užstatą.

Anot jo, teisėjų kolegija nurodė, kad gynėjų minima byla buvo „atskiras procesas, kuris nėra numatytas nušalinimo pagrinduose Baudžiamojo proceso kodekse“.

Paklausus, kodėl N. Venckienė nebuvo išleista į neseniai mirusio pusbrolio laidotuves, prokuroras sakė, kad įstatymiškai tai nebuvo tokio artumo giminaitis, į kurio laidotuves reikėtų išleisti suimtąją.

„Įstatymas nurodo labai apibrėžtą asmenų ratą, į kurių laidotuves galima išleisti. Pusbroliai į šitą ratą neįeina, per tolimas giminaitis, todėl faktiškai nebuvo pagrindo spręsti tokio klausimo“, – sakė prokuroras.

Siekė teisėjų nušalinimo

Kaip BNS sakė teismo atstovė Lina Nemeikaitė, penktadienį pateiktame prašyme gynėja norėjo nušalinti teisėjus Aušrą Bielskę ir Audrių Cininą.

„Motyvai – abu nagrinėjo pedofilijos bylą ir 2012 lapkričio 30-ąją priėmė sprendimą. Manau, kad tai susiję – yra išreikšta tam tikra nuomonė ir sprendimas gali būti neobjektyvus“, – BNS sakė S. Žukauskienė.

Trijų teisėjų kolegijoje, kuri penktadienį turi nagrinėti N. Venckienės skundą, taip pat yra ir teisėjas Darius Pranka, dėl jo įtariamosios gynėja pretenzijų neturi.

Tiesa, LRT.lt žiniomis, pačios suimtosios N. Venckienės teisme nebuvo.

LRT.lt primena, kad šis klausimas sostinės teismui perduotas po to, kai pirmadienį N. Venckienės skundą gavęs Kauno apygardos teismas nusišalino nuo jo nagrinėjimo vengdamas galimų abejonių dėl nešališkumo, nes čia N. Venckienė yra dirbusi.

Skundui nagrinėti sudaryta trijų teisėjų kolegija, ji sprendimą turi paskelbti per septynias dienas nuo skundo gavimo.

Primename, kad Kauno apylinkės teismas praeitą penktadienį leido suimti N. Venckienę dviem mėnesiams, motyvuojant tuo, kad ji gali bėgti ir slėptis.

Buvusi teisėja ir parlamentarė N. Venckienė į šalį iš JAV pargabenta praėjusią savaitę. Jai pareikšti įtarimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei.

N. Venckienė įtarimus neigia ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Buvusi teisėja ir politikė iš Lietuvos į JAV išvyko 2013 metais. Tais metais Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi