Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.15 06:56

Vyriausybei – pirmieji alytiškių prašymai kompensuoti gaisro padarytą žalą

Skirtingų valstybės institucijų ekspertai penktadienį Alytuje ieškos būdų, kaip išvalyti po gaisro padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ likusį užterštą vandenį.

Kaip BNS informavo aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos atstovas Justas Jaskonis, susitikime dalyvaus Aplinkos ministerijos, jai pavaldžių įstaigų ir Kauno technologijos universiteto ekspertai.

Jame taip pat dalyvaus Alytaus miesto savivaldybės ir už nuotekų valymą mieste atsakingos įmonės „Dzūkijos vandenys“ atstovai.

„Ekspertai iš įvairių institucijų susitinka Alytuje, kad sutartų kokiu būdu siūloma valyti gaisro metu susikaupusį užterštą vandenį. Norėčiau priminti, kad visos užteršto vandens valymo išlaidos bus apmokamos iš Vyriausybės rezervo“, – sakė J. Jaskonis.

Susitikimas planuojamas Alytaus savivaldybėje, taip pat ketinama vykti į vietas, kur sukauptas po gaisro likęs užterštas vanduo.

Daugiausia vandens yra įmonės „Dzūkijos vandenys“ nuotekų valykloje – apie 30 tūkst. kubinių metrų.

Dar apie 10 tūkst. kubinių metrų susikaupė buvusiame lietaus rezervuare po gaisraviete ir apie 1 tūkst. kubinių metrų susikaupė gamyklos rūsiuose.

Vyriausybei – pirmieji alytiškių prašymai kompensuoti gaisro padarytą žalą

Alytaus miesto ir rajono savivaldybės Vyriausybei perduos pirmuosius verslo ir gyventojų prašymus dėl kompensacijų už padangų perdirbimo gamyklos gaisro padarytą žalą, penktadienį LRT radijas.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Rolando Juonio, kol kas į savivaldybę kreipėsi šešios įmonės, kurios dėl gaisro negalėjo dirbti.

„Žalos yra įvairios – nuo 2 tūkst eurų iki 52 tūkst eurų. Tai darbo užmokestis, nes reikėjo mokėti darbuotojams už prastovas, kai kada įtraukė išlaidas dėl patalpų valymo paslaugų“, – teigė R. Juonis.

Į Alytaus rajono savivaldybę dėl kompensacijų dėl patirtų nuostolių jau kreipėsi keliolika ūkininkų.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorės Gintarės Jociunskaitės teigimu, apie finansiniu praradimus pranešė pieno priduoti negalėję gyventojai.

Anot jos, savivaldybė taip pat baigia skaičiuoti nuostolius. Ugniagesiai irgi ruošiasi teikti prašymą patirtoms išlaidoms kompensuoti.

Anksčiau žemės ūkio ministras Andrius Palionis yra sakęs, kad valstybės rezervo fondo lėšomis bus kompensuota visa žala, kurią dėl gaisro patyrė gyventojai bei įmonės.

Laukiama naujausių tyrimo rezultatų

Aplinkos apsaugos agentūra penktadienį ketina pateikti naujausių grunto šalia Alytaus gaisravietės ir po ja susikaupusio vandens tyrimų rezultatus.

Tuo metu mokslininkai ir aplinkosaugininkai kartu su Alytaus savivaldybe spręs, ką daryti su gaisrui gesinti naudotu vandeniu. Pasak savivaldybės, iš viso reikia sutvarkyti 50-imt tūkstančių kubinių metrų užteršto vandens. Alytaus savivaldybė teigia seniai laukianti Aplinkos ministerijos rekomendacijų.

Kol kas abiem pusėms nepavyksta rasti bendro sutarimo, kaip reikėtų išvalyti susikaupusį vandenį. Taip pat nesutariama, kiek apskritai vanduo yra užterštas. Daugiausia jo yra įmonės „Dzūkijos vandenys“ nuotekų valykloje. Jo taip pat susikaupė buvusiame lietaus rezervuare po gaisraviete ir gamyklos rūsiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi