Lietuvoje

2019.11.14 17:16

Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl dirvožemio užterštumo Klaipėdoje

BNS2019.11.14 17:16

Generalinė prokuratūra ketvirtadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl normas viršijančio dirvožemio užterštumo chromu Klaipėdoje.

„Bus vertinama ir tikslinama Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos pareiškime pateikta informacija apie dirvožemio užterštumą chromu, aiškinamasi kas yra dirvožemio užterštumo sukėlėjas, nustatinėjamas padarinių atsiradimas ar kilusi grėsmė aplinkai, gyvūnijai, žmonių sveikatai“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Klaipėdos miesto savivaldybė praėjusią savaitę pranešė, kad nustatė dirvožemio užterštumą chromu šiaurinėje uostamiesčio dalyje esančiuose Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės gyvenamuosiuose mikrorajonuose.

Čia monitoringo metu nustatytas dirvožemio užterštumas kai kur normą viršijo 12 kartų. Didžiausi viršijimai nustatyti ties uosto teritorija, o einant toliau nuo uosto, koncentracijos palaipsniui mažėja.

Dėl nustatytų užterštumo normos neatitikimų buvo sušauktas ir miesto ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Savivaldybė dėl situacijos kreipėsi į Vyriausybę, Aplinkos apsaugos agentūrą ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją, prašoma peržiūrėti užterštoje teritorijoje veikiančių įmonių taršos leidimų sąlygas.

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija teigė, kad įmonėms metami kaltinimai dėl taršos yra nepagrįsti.

Populiariausi

COVID-19 testavimas
COVID-19 TRUMPAI 9