Lietuvoje

2019.11.14 14:14

Pašilis neįžvelgia prokurorų klaidų dėl dalies panaikintų įtarimų Venckienei

Ignas Jačauskas, BNS2019.11.14 14:14

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sako neįžvelgiantis Lietuvos pareigūnų klaidų Neringos Venckienės ekstradicijos procese, kada jai iš 13 planuotų pateikti įtarimų liko keturi.

„Aš neturiu duomenų, kad Baudžiamojo persekiojimo departamentas, būtent atsakingi prokurorai, pareigūnai būtų padarę kažkokių klaidų. Esu jau minėjęs, kad susižinojimas tarp valstybių vyko aukščiausiu lygmeniu, jis buvo gana intensyvus. Iš esmės, tai turi būti nusikaltimas tiek pagal JAV teisę, tiek pagal mūsų Baudžiamąjį kodeksą“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė E. Pašilis.

N. Venckienei šiuo metu pareikšti įtarimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei. Kaltinimai dėl tvirkinimo ir neteisėto informacijos rinkimo jai panaikinti. Pasak prokurorų, tai įvyko dėl teisinių Lietuvos ir JAV sistemų skirtumų.

„Sprendimus priėmė ne Lietuvos valstybės pareigūnai. Jei būtų nustatytos aplinkybės, kad prokuratūra kažko nepadarė, aš manau, kad mes tikrai pripažintumėme. Bet aš tokios informacijos neturiu“, – sakė generalinis prokuroras.

2013-aisiais iš Lietuvos išvykusi buvusi teisėja ir parlamentarė N. Venckienė į šalį iš JAV pargabenta praėjusią savaitę, ją teismas leido suimti dviems mėnesiams.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00