Lietuvoje

2019.11.14 14:01

Nausėda paskyrė URM viceministrą Skusevičių ambasadoriumi Kanadoje

Saulius Jakučionis, BNS2019.11.14 14:01

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį paskyrė užsienio reikalų viceministrą Darių Skusevičių Lietuvos ambasadoriumi Kanadoje.

Jis pradės šias pareigas eiti gruodžio 2 dieną.

36 metų D. Skusevičius viceministru dirba nuo 2017 metų sausio.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir D. Skusevičius anksčiau priklausė socialdemokratų partijai, bet abu ją paliko, kai partija nusprendė trauktis iš valdančiosios koalicijos.

Šiuo metu D. Skusevičius nepriklauso jokiai partijai.

Užsienio reikalų ministerija kol kas nekomentuoja, kas bus skiriamas nauju viceministru.

„Informuosime, kai bus paskirtas“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Lietuvai svarbūs ryšiai su Kanada saugumo srityje, ši NATO šalis vadovauja tarptautiniam batalionui kaimyninėje Latvijoje.

Kanada yra dalyvavusi NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, finansiškai rėmė Vilniuje veikiantį NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrą.

Lietuva ir Kanada taip pat glaudžiai bendradarbiauja teikdamos pagalbą Ukrainai – Lietuva yra prisijungusi prie Kanados administruojamo paramos fondo reformoms Ukrainoje remti.

Lietuvos kariai kartu su JAV, Kanados, Jungtinės Karalystės ir Lenkijos kariais rengia Ukrainos kariuomenės batalionus ir specialiųjų operacijų pajėgas, prisideda prie puskarininkių rengimo sistemos pertvarkos.

Pernai Kanada buvo 45 Lietuvos prekybos partnerė. Kanados verslininkai Lietuvoje yra investavę daugiau nei 80 mln. eurų, daugiausiai apdirbamosios gamybos, informacijos ir ryšių, nekilnojamojo turto srityse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt