Lietuvoje

2019.11.14 13:24

Paviešintas partizano Juozapo Streikaus-Stumbro „paskutinis žodis“

LRT.lt, BNS2019.11.14 13:24

Šią savaitę pranešus apie Vilniuje rastus partizano Juozapo Streikaus-Stumbro palaikus, Lietuvos ypatingasis archyvas ketvirtadienį išplatino galimai partizano ranka rašytą „paskutinį žodį“ sovietiniame teisme. 

Kaip skelbiama archyvo pranešime, nepasirašytas rankraštis saugomas J. Streikaus, Izidoriaus Streikaus ir Vlado Krasausko baudžiamoje byloje.

Artimiausiu metu bylos visų dokumentų skaitmeniniai vaizdai bus viešai paskelbti Elektroninio archyvo informacinėje sistemoje. Nuotraukas dabar galima rasti Lietuvos ypatingojo archyvo „Facebook“ paskyroje.

J. Streikus buvo suimtas 1961 metų spalio 6 dieną, o kitų metų birželį nuteistas mirties bausme. Jis buvo sušaudytas 1962 metų rugpjūčio 17 dieną Vilniuje.

Šią savaitę Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pranešė, kad Vilniuje esančiose Našlaičių kapinėse buvo atrasti J. Streikaus palaikai.

Viešojoje erdvėje po to pradėjo plisti prieš mirtį pasakyta partizano kalba, svarstytos versijos, kuri kalbos versija yra autentiška.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.