Lietuvoje

2019.11.14 13:02

Karbauskio atsakas Pranckiečiui: su juo neturiu apie ką kalbėti

atnaujinta 13.22
Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.11.14 13:02

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis nesutinka susitikti su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu ir aptarti situaciją Seimo valdyboje. Jis tikino, kad į susitikimą turėtų susirinkti visų valdančios koalicijos partijų frakcijų atstovai.

Ketvirtadienį Seimo pirmininkas V. Pranckietis spręsti nesibaigiančių diskusijų dėl Seimo valdybos ketina į susitikimą kviesti „valstiečių“ lyderį R. Karbauskį.

Po to kai „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis buvo atstatydintas iš Seimo vicepirmininko pareigų, kilo ginčas tarp V. Pranckiečio ir R. Karbauskio, ar siūlyti naują kandidatą į jo vietą. Seimo pirmininkas tvirtina, kad naujas vicepirmininkas nebūtinas. Tuo tarpu „valstiečiai“ į šią poziciją siūlo frakcijos „Lietuvos gerovei“ atstovą Kęstutį Bartkevičių.

LRT.lt kalbintas R. Karbauskis teigė gavęs tokį kvietimą žodžiu, tačiau vienas pas V. Pranckietį eiti neketina.

„Žinoma, kad neisiu susitikti. Čia kalbos apie tai nėra“, – tikino R. Karbauskis.

Jis pabrėžė, kad į susitikimą su V. Pranckiečiu turėtų eiti visi valdančiosios koalicijos partijų frakcijų atstovai.

„Mano atsakymas buvo paprastas – arba visi keturi frakcijų vadovai, atstovai, arba niekas. [...]

Kas čia per žanras? Ką aš turėčiau daryti? Su manimi derėtųsi? Kas čia būtų? Apie su Seimo pirmininku turėčiau kalbėti vienas? Aš turiu atsakymą, kad, jeigu aš neateisiu vienas, jokio susitikimo nebus. Šį atsakymą aš gavau per Rimą Baškienę. Aš su Seimo pirmininko tiesiog neturiu apie šnekėti“, – aiškino LVŽS lyderis.

„Aš su Seimo pirmininku vienas niekada nesusitikinėjau“, – vėliau pridūrė politikas.

R. Karbauskis tvirtino, kad, jei nueis į susitikimą su V. Pranckiečiu vienas, bus esą patvirtintas kuriamas mitas, kad „R. Karbauskis vienas priima sprendimus už visą koaliciją“. LVŽS lyderis kartojo, kad situacija Seimo valdyboje ir kitus klausimus reikėtų aptarinėti kartu su visos valdančiosios koalicijos atstovais, o ne dviese.

„Šnekėti, kai niekas negirdi, nėra protinga Seime, nes bet kokiu atveju turi būti pokalbio liudininkai, temos ir visa kita, nes, jeigu žmonės susitikinėji dviese, po to gali interpretuoti, kurti fantazijas“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Valstiečių“ vadovas pažymėjo, kad vienas susitikti su V. Pranckiečiu neketina, nepaisant to, kad koalicija ketvirtadienio rytą nusprendė į Seimo vicepirmininkus siūlyti frakcijos „Lietuvos gerovei“ atstovą K. Bartkevičių. R. Karbauskio teigimu, apie tai V. Pranckiečiu pranešta raštu, tai yra įteiktas dokumentas, pasirašytas keturių frakcijų vadovų.

„Ten yra parašyta, kokie Konstitucinio Teismo išaiškinimai rodo, kad jis (V. Pranckietis – LRT.lt) neturi pasirinkimo, jis privalo teikti mūsų siūlomą kandidatą. Jis matyt dėl to jau nėra kategoriškas – jis nebesako, kad tikrai neteiks, bet tas jos žingsnis – bandys su manimi susitikti – man nesuvokiama logine prasme“, – teigė R. Karbauskis.

Politikas, paklaustas, kokių veiksmų imtųsi, jei V. Pranckietis neteiktų Seimui K. Bartkevičiaus kandidatūros į Seimo vicepirmininkus, neslėpė, kad dėl parlamento vadovo elgesio kreiptųsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

„Yra teisinės priemonės, yra Etikos ir procedūrų komisija“, – pažymėjo R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt