Lietuvoje

2019.11.14 20:05

Džiugi sinoptikės prognozė: ir likusį lapkritį džiaugsimės šiltais bei sausais orais

Darius Matas, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.11.14 20:05

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Izolda Marcinonienė pabrėžia, kad šis lapkritis – išskirtinai šiltas, o geri orai niekur nesiruošia trauktis. Anot jos, nors dienos jau trumpesnės, dar spėsime jomis pasimėgauti.

„Trečiadienį Rytų Lietuvoje buvo sumuštas temperatūros rekordas. Pagal daugiamečius duomenis, pati aukščiausia temperatūra išmatuota lapkričio 14-ąją, kai 2010 metais Kybartuose buvo 12,5 laipsnio. Dabar tai atrodo juokinga, nes šiemet temperatūra prognozuojama iki 14 laipsnių“, – kalba sinoptikė.

I. Marcinonienės teigimu, šią savaitę temperatūra buvo trimis laipsniais aukštesnė už normą, o tokie šuoliai, anot jos, nutinka labai retai.

LRT RADIJO pašnekovė atkreipia dėmesį, kad kita savaitė bus kiek vėsesnė, o paskutinę mėnesio savaitę orai grįš į normos ribas.

„Kitą savaitę jau bus tik dviem laipsniais šilčiau už normą. Atsidursime anticiklono įtakoje, todėl bus labai sausa.

Ketvirtą mėnesio savaitę turėtume grįžti prie norminės temperatūros. Bus mažiau lietaus. Kaip bebūtų, išsilaikys sausesnio ir gerokai šiltesnio mėnesio tendencijos“, – komentuoja sinoptikė.

Sinoptikė pastebi, kad dažniausiai lapkrtis pasižymi niūriomis ir žiemiškomis dienomis.

„Pavyzdžiui, 2007 ir 2014 metais buvo fiksuota labai stora sniego apdraba, kai šlapdriba krinta ant medžių ir juos išlaužo. 2007 metais apdraba siekė net dešimt centimetrų. [...]

1969 metų lapkritį Klaipėdoje pūtė 34 m/s vėjas, o 1973 metais vėjo gūsiai siekė net 35 m/s. Yra buvę ir vėlyvų perkūnijų“, – sako pašnekovė.

Tačiau šių metų lapkritį, pasak sinoptikės, perkūnijų nesulauksime – bus tik šilčiau. Nors artimiausią naktį lietus nesitrauks, bus šilta: „Oro temperatūra svyruos tarp 4–8 laipsnių.“

Sinoptikė sako, kad penktadienį bus vėsiau, lietus pasitrauks į centrinius Lietuvos rajonus. Dieną oro temperatūra sieks 6–12 laipsnių šilumos, o vėjas kiek aprims.

Šeštadienį ir sekmadienį, anot I. Marcinonienės, šiluma taip pat nesitrauks ir dar labiau džiugins.

„Naktys bus šiltos – tarp 4–9 laipsnių, o dienomis kai kur gali būti ir 13–14 laipsnių šilumos. Sekmadienį lietaus tikimybė bus nedidelė.

Nors dienos jau ir trumpesnės, dar spėsime išeiti į lauką ir pasimėgauti oru“, – neabejoja I. Marcinonienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt