Lietuvoje

2019.11.14 11:43

Seimas atsižvelgė į Nausėdos teikimą – Eveliną Matulaitienę paskyrė VTEK nare

LRT.lt2019.11.14 11:43

Seimas, atsižvelgdamas į prezidento Gitano Nausėdos teikimą, Eveliną Matulaitienę paskyrė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nare, skelbia Lietuvos Respublikos Seimas.

Ji nuo lapkričio 18 d. pakeis penkerių metų kadenciją baigiantį VTEK narį Saulių Katuoką.

Pasak šalies vadovo patarėjo Povilo Mačiulio, E. Matulaitienę galima vadinti savo srities profesionale, kuri didžiąją savo veiklos dalį (negu 15 metų) yra skyrusi būtent VTEK. Šiuo metu E. Matulaitienė eina VTEK Prevencijos skyriaus vedėjos pareigas.

VTEK sudaro 5 nariai. Po vieną kandidatą į VTEK narius Seimui teikia Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkas, Ministras Pirmininkas, Lietuvos teisininkų draugija ir Nacionalinė nevyriausybinių organizacijų taryba. VTEK nariu gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis, turintis aukštąjį universitetinį ir ne mažesnį kaip 5 metų darbo stažą.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija – Seimo įsteigta ir jam atskaitinga kolegiali institucija, vykdanti valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų ir lobistų veiklos priežiūrą bei korupcijos prevenciją.

Už šį Seimo nutarimą balsavo 97 Seimo nariai, susilaikė 1 parlamentaras. Lapkričio 19 d., antradienį, numatyta E. Matulaitienės priesaika Seimo posėdyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt