Lietuvoje

2019.11.14 10:27

Žemaitaičio pareigas užimsiantis Bartkevičius tikina esąs pasiruošęs mokytis

Kirkilas: Bartkevičius yra labiau patyręs nei Pranckietis; atnaujinta 11.23

Užimti laisvą Seimo pirmininko pavaduotojo kėdę valdantieji siūlo Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ atstovui Kęstučiui Bartkevičiui. Seimo pirmininko pavaduotojo kėdė liko tuščia, atleidus iš šių pareigų „tvarkietį“ Remigijų Žemaitaitį.

Valdančiųjų pasiūlytas į Seimo vicepirmininko postą, frakcijos „Lietuvos gerovei“ atstovas K. Bartkevičius neslepia, kad jaučiasi įmestas politinių kovų areną. Kita vertus, K. Bartkevičius teigia, kad yra pasiruošęs mokytis tiek Seimo posėdžius vesti, tiek Statutą išmanyti.

„Mokinsiuosi tikrai, jeigu reikės, jei Seimas pritars. Gyvenime visko reikia mokytis (...) (Statutą – ELTA) išmanysim, skaitysim, žiūrėsim“, – sakė K. Bartkevičius.

Anot K. Bartkevičiaus, apie pasiūlymą pats sužinojo ketvirtadienio rytą. Taip pat, pasak jo, frakcijoje buvo keletas nuomonių – siūlyti jį, arba iš viso neteikti jokios kandidatūros.

Paklaustas, ar nesijaučia įmestas į politinių kovų areną. K. Bartkevičius patvirtino, kad taip.

„Be abejo nesmagu, bet esu įpratęs. Buvo gyvenime tokių etapų ir sunkių etapų buvo“, – sakė jis.

Kirkilas: K. Bartkevičius yra labiau patyręs nei V. Pranckietis

Valdančiųjų pasiūlytas į vicepirmininko postą K. Bartkevičius yra daug labiau patyręs parlamentaras nei dabartinis Seimo vadovas Viktoras Pranckietis, teigia Socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas.

„Manau, tai dar labiau patyręs parlamentaras nei dabartinis Seimo pirmininkas. Jis ne pirmoje kadencijoje. Mes turėjome keletą Seimo pirmininkų, kurie vos ne nuo pirmos dienos tapo Seimo pirmininkais ir tikrai nežinojo Statuto. Todėl dėl K. Bartkevičiaus visiškai neabejoju, kad jis susitvarkys su šiomis pareigomis“, – teigė žurnalistams G. Kirkilas.

G. Kirkilas taip pat teigia, kad V. Pranckiečio pozicija neteikti jokios vicepirmininko kandidatūros Seimui – nesuprantama.

„(V. Pranckiečio poziciją – ELTA) vertinu blogai. Tai lygiai ta pati destrukcija, kurią jau senokai vykdo. Nelabai suprantu, kodėl jis tai daro, bet toks žmogaus nusistatymas“, – teigė jis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį užimti laisvą Seimo pirmininko pavaduotojo kėdę valdantieji pasiūlė Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ atstovui K. Bartkevičiui.

Seimo pirmininko pavaduotojo kėdė liko tuščia, atleidus iš šių pareigų „tvarkietį“ Remigijų Žemaitaitį.

Trečiadienį po susitikimo su Seimo frakcijų seniūnais Seimo pirmininkas V. Pranckietis sakė, kad sutarta neteikti naujų kandidatų į Seimo vicepirmininko postą.

Šiuo metu yra šeši V. Pranckiečio pavaduotojai – Rima Baškienė, Irena Degutienė, Irena Šiaulienė, Gediminas Kirkilas, Jonas Liesys, Arvydas Nekrošius.

Seimo statutas numato, kad Seimo pirmininko pavaduotojų yra ne daugiau kaip septyni.